Rozdíl mezi ASR a Kontrolou Trakce?

Od: Datum: 18.12.14 17:54 odpovědí: 7 změna: 19.12.14 20:45

Dobrý den, Mohl by mi někdo vysvětlit jaký je rozdím mezi ASR a kontrolou trakce díky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: akym®
Datum: 18.12.14 17:57

Žádný. Přerušovaným pohonem kol při rozjezdu se zabraňuje prokluzu kol.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.14 18:48

Kontrola trakce všeobecně obsahuje i přibržďování kol.

Datum: 18.12.14 19:16

přesně tak obojí funguje úplně na stejném principu, kontrola trakce (ASR) spolupracuje s EDS (elektronická uzávěra diferenciálu tzn. samočinné přibržďování kol) a řídící jednotkou motoru, a taky se dá říct že ještě ABS, protože jeho snímače kontrolují neustále otáčky kol, když např. při prudkém přidání plynu dojde k prokluzu kol, řídící jednotka to vyhodnotí a sníží točivý moment motoru na přípustnou mez, kdy se kola přestanou protáčet, akorát si každá automobilka vymýšlí jiné zkratky jako např. ASC, ASR, ETS, apod.

Datum: 18.12.14 20:57

No já bych řekl, že tam rozdíl je.

EDS v kombinaci s ABS bylo třeba u Felicií a při prokluzu kola to roztočené klouzající kolo chytila jedna brzda a tak se díky otevřenému difu síla přesunula na kolo, které mělo tření o vozovku a snáze se dalo rozjíždět obzvlášť v zimě na sněhu.

ASR systém komunikuje s ECU motoru a ubírá jí výkon.

Datum: 19.12.14 00:48

Jen doplním tomi463. ASR - z německého AntriebsSchlupfRegelung, regulátor prokluzu. EDS - Elektonische-Differenzial-Sperre, elektronická uzávěra diferenciálu. Tyto zkratky používá koncern VW. Zatímco EDS systém funguje do cca 40 km/h, vyjmečně i více, systém ASR může fungovat při jakékoli rychlosti. Systém ASR dokáže vyhodnocovat i rozdíl otáček poháněné přední a nepoháněné zadní nápravy a snížením kroutícího momentu dokáže otáčky vyrovnat.

Datum: 19.12.14 20:09

jo přesně tak jsem to mysle hujer123, v tom je rozdír mezi asr a EDS, ASR fuguje prakticky v jakékoli rychlosti oproti EDS, které funguje jen do určité malé rychlosti, jak říikáš 40 km/h, nevím budu ti věřit nestudoval jsem kolik to je :), a rozdíl je taky v tom že EDS příbržďuje kola a ASR snižuje točivý moment

Datum: 19.12.14 20:45

BMW - ASC+T aut system stability + trakce (byli i pouze ASC)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.