Leasing a problémy

Od: Datum: 16.12.14 13:20 odpovědí: 6 změna: 16.12.14 16:48
avatar

Zdravím, máte někdo zkušenosti s leasingem a nějakými problémy s tímto? Vzít si leasing jako podnikatel? A jak nejlépe ...na co si dát pozor a tak? Díky za pomoc. A.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 16.12.14 14:23

Leasing nebo úvěr? Banky spíše nabízí úvěr, leasing nebankovní společnosti (záznam v RD, exekuce), ochrana proti exekuci. Chce si to investora prověřit, co se o něm píše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 14:50
avatar

Je to služba "Full service leasing" od společnosti ADL Automotive. A zatím se jen rozmýšlíme, ale na jejich stránkách jsou jen samá pozitiva a jistoty a ...nedá se z toho vyčíst jinak nic. Proto se ptám, na co si dát pozor.

Od: hujer123*
Datum: 16.12.14 15:29

Jestli chceš leasing na auto, zajdi do autosalonu požadované značky a nech si doporučit leasingovku, se kterou mají dobré zkušenosti. Vybereš si auto, domluvíš si akontaci a všechno ostatní udělají za tebe. Necháš si spočítat splátky a kolik ve finále vysolíš a rozhodneš se, jestli do toho půjdeš.

doplněno 16.12.14 16:29:

Však píšu, že se může rozhodnout, zda mu to bude vyhovovat. Na druhou stranu taková leasingovka se servisem spolupracuje dlouhodobě a nemá zájem dělat problémy. Někde mu nabídnou lepší podmínky ale...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.14 15:44
avatar

Díky

Datum: 16.12.14 16:13

hujer. Nemůžu s Tebou souhlasit. Autosalon doporučí tu leasingovku, od které má nejvyšší provizi. Nejlepší je, aby tazatelka oslovila více leasingových společností a dala si od nich vypracovat splátkový kalendář. A pak může porovnávat. Některé leasingovky například trvají na "své" pojišťovně (povinné a havarijní poj.) a ta je oproti jiným pojišťovnám dost předražená.

Leasing většinou výjde dráž, než koupě na úvěr. Leasing se promítne jinak v účetnictví (i to je třeba brát v potaz). I když teď nevím, zda se jedná o auto do podnikání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 16:48
avatar

Tak jasně, s tím výběrem jsem myslela, že se podívám i na jejich stránky, jsou tam i kalkulačky a tak, o tom žádná. Jde mi o to, že vše, co nabízejí jsou jen superlativy...ale co skryté věci?

Nejen finanční výhoda, ale např. to že si vyberete hypo, která je výhodná % a připlatíte si i na neschopnost splácet ale když k tomu přijde...jste namydlení pač to je jen na pár měsíců a stejně si zpětně vyberou i dost velké penále. Třeba.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.