Havárie a auto na úvěr

Od: Datum: 16.12.14 10:53 odpovědí: 2 změna: 16.12.14 11:09

Dobrý den, potřebuji poradit. Máme auto na spotřebitelský úvěr se zajištěním právě tím autem. Stala se nám nehoda, jednoznačným viníkem je druhý řidič. Vypadá to na totálku. Jak to bude vypadat se splácením úvěru po ukončení veškeré administrativy? Bude možno pokračovat ve splátkách, i když auto nebude nebo budou chtít zbytek splatit ihned? Stracena


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 11:02
avatar

uvěr by měl dle mě normálně běžet dál a vy pokud ho budete zplácet tak byste neměli mít problém

no a pojištovna by vám měla vyplatit škodu je otázkou kolik vám dá jestli to bude stačit na nový vůz

já bych se asi obrátil na nákou firmu jako třeba nehoda .cz a ta si stím poradí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 16.12.14 11:09
avatar

Smlouva je o půjčce - stav vozu nikoho nezajímá. Musíte platit pořáda pravidelné splátky, jinak budete mít potíže a budete penalizování + v registrech dlužníků.

Co se týče pojistného plnění a úvěru, máte více možností v závislosti na typu úvěru. Pokud máte pouze hotovostní půjčku nebo před časem jinde zmíněnou půjčku bez zajištění, nemusíte hlásit úvěrové společnosti a rozhodnete se sami. Můžete tedy dál splácet pravidelně svých 5000,- měsíčně a plnění si necháte.

Pokud však máte úvěr se zajištěním - TP jste dal úvěrové společnosti jako zástavu, pak podle převážné většiny úvěrových společností právě oni rozhodnou, zda půjde pojistné plnění na "částečné" splacení dluhu.

Příklad: vůz měl hodnotu 200tis, máte úvěr 100tis, škoda z pojišťovny vypočtena na 150tis. Předčasným splacením úvěru je vypočteno, že máte uhradit ještě 120tis (vč. provizí, úroků, poplatků atd). Pojistné plnění pro vás je 30tis, vrak je váš - prodáte si za pár korun do vrakoviště.

Pojišťovna zaplatí úvěrovce 120tis, zbytek dá vám. Případný spor o výši plnění můžete probírat s pojišťovnou...

Horší varianta:

Vůz měl hodnotu 200tis, úvěr je na 200tis. Pojistné plnění 150tis.Předčasné splacení je 260tis (nedivte se, je to o nastavení smlouvy...). Vy nemáte vůz, plnění jde na úvěrovku a vy dlužíte 110tis, které buď splatíte nebo se domluvíte na splátkovém kalendáři...

Vše je o úvěrových podmínkách a parametrech... Pokud chcete přesnější info, poskytněte prosím částky + úvěrovou společnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.