Škoda 105 - zhasíná motor

Od: Datum: 14.12.14 05:32 odpovědí: 3 změna: 14.12.14 09:28
Dobrý den. Jeden problém jsem vyřešil. Teď vyvstal další. Dochází k samovolnému zhasínání motoru a to vždy, když vyhodím rychlost a zavčasu nezařadím. Jinými slovy, dojedu-li kamkoliv kde musím zastavit, jsem nucen znovu startovat. Díky za radu jak to odstranit.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 06:42
avatar
Seřídit předstih zážehu a případně karburátor. Taky to může přisávat vzduch kde nemá a nebo nefunguje elektromagnetický ventil.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.14 07:03
avatar

klobouk dolu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 09:28

Na boku karburátoru,zcela vespod u sacího potrubí, je elektromagnetický ventil,kterým je ovládán volnoběh / volně řečeno/. Pokud motor při poklesu otáček zhasne,je to zpravidla tím,že tento ventil zůstává uzavřen a do motoru nejde ve volnoběžných otáčkách směs. K ventilu jde vodič. Zkontrolujte,zda je dobře připevněn a pokud ano, tak jej odpojit ,zapnout klíček zapalování a zkusit nějakou žárovkou, zda jde proud. Pokud ne,hledat prasklou pojistku a zkusit znovu. Pokud i pak bude chcípat, koupit někde na vrakovišti jiný ventil.Ale zpravidla to bývá ten upadlý drát či pojistka. Ten ventil vydrží dost.

Já jednou na emisích zabránil odtahu auta do servisu,kdy onen "odborník" měřící emise vyhodil od tohoto ventilu pojistku a nevěděl si rady. Tak zavolal mechaniky z vedlejších dílen, kteří táhli autíčko k "náročné "opravě. No práce se musí šetřit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.