Proc pojistovnu zajima pujcka pri nehode?

Od: Datum: 12.12.14 13:11 odpovědí: 7 změna: 14.12.14 15:31
Dobrý den.
Kamarad mi poškodil vůz,když jsem volal do jeho pojišťovny a událost ohlašoval,tak se mě ptali,zda je na vůz úvěr. Řekl jsem,že ne,ale potom jsem si v tom spěchu uvedomil,že mám auto půjčku od homekreditu.
Můžu se zeptat,zda je důležité oznámit zpětně tuto skutečnost? Proč to pojišťovna potřebuje vědět? Znamená to,že třeba nebude plnit?
Děkuju

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.12.14 13:16
avatar

Pokud máte smlouvu o půjče na vůz, může se ptát pojišťovna dané společnosti, jestli plnění poskytnout vám nebo úvěrovce. Pokud třeba neplatíte, plnění jde na úvěrovku a vaše dluhy. Vše máte v podmínkách - co tam není, musíte zjistit u dané společnosti.

doplněno 12.12.14 14:27:

Zkuste si vzít obchodní podmínky ze své smlouvy, najít HLAVA 8.Pojištění § 4 Pojistná událost a finanční vyrovnání po pojistné události - konkrétně bod 4.3 :

Pojistné plnění z pojistných událostí na vozidle bude vyplaceno vždy na náš
účet, pokud nebudeme souhlasit s výplatou pojistného plnění (devinkulaci) na
Váš účet, resp. účet smluvního servisu nebo autoopravny pojišťovny.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.12.14 14:03

Pokud jste vlastníkem vozidla Vy, tak jim do toho nic není. Pokud je vlastník lesingová nebo úvěrová společnost a je tam vinkulace, musí to vědět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krystoff
Datum: 12.12.14 14:28
Děkuju za odpovědi,na auto mám spotřebitelský úvěr,takže to hlásit nemusim?
Od: jmlc®
Datum: 12.12.14 14:29
avatar

Máte TP v zástavě u dané společnosti nebo máte půjčku, za kterou jste zakoupil vůz?

doplněno 12.12.14 14:38:

Pokud máte půjčku - hotovost - pak je všem jedno, co jste za peníze koupil...

Pokud máte "úvěrovou smlouvu s předmětem financování vůz... přes autobazar dolní horní...", peníze šly na bazar, vy jste TP dal "do zástavy" úvěrové společnosti, pak platí můj první příspěvek s dodatkem na úvěrové podmínky.

Autopůjčka je totiž právě toto - půjčka na vůz, platba bazaru, TP v zástavě...

doplněno 12.12.14 14:58:

zkuste napsat pouze číslo smlouvy.. nebo aspoň první část... ZSUA = nutnost oznámení pojišťovně a řešení přes HC... ZSSU nebo čistě jen číslo bez písmen znamená čistý spotřebitelský úvěr - není nutné řešit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krystoff
Datum: 12.12.14 14:33
Mám pouze půjčku,za kterou jsem koupil vůz.
doplněno 12.12.14 14:55: Podívám se do smlouvy,ale probíhalo to tak,že v Auto Esa mi zařídili půjčku na vůz. Vyšel z toho spotřebitelský úvěr,ale myslím si,že to probíhalo tak,že společnost Homekredit poslala autobazaru hotovost,tudíž autobazar je z toho venku a mezi mnou a Homekreditem je běžný spotřebitelský úvěr. To znamená,že je to běžná půjčka mezi mnou a společnosti homekredit a žádná zastává není,protože je to běžný spotřebitelský úvěr? Děkuju!
Od: krystoff
Datum: 14.12.14 15:26
Dobrý den. Děkuju Vám mnohokrát za odpověď. Číslo smlouvy začíná na SSU... To znamená,že je běžný spotřebitelský úvěr,který nemusim hlásit? Děkuju
Od: jmlc®
Datum: 14.12.14 15:31
avatar

Ano - jedná se o půjčku, která není účelová - je na cokoliv... úvěrovce je jedno, jestli na auto, sadu kol či elektroniku do auta..., takže tady nemusíte hlásit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.