Kurz řidiče sanitky

Od: Datum: 11.12.14 13:35 odpovědí: 5 změna: 14.12.14 19:54

Ahojky, chtěla jsem se zeptat jestli tady není někdo s kurzem dopravy nemocných a raněných ("DNR"). Nikde nemůžu najít jestli se tento kurz vyučuje i dálkově tzn. o víkendech. Manžel by si jej chtěl udělat při práci a přes týden to bohužel nezvládne. Moc děkuji za jakoukoliv zkušenost


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.14 13:58
avatar

Ten kurz trvá 12 všedních dnů, to by zvládnout po domluvě mohl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 14.12.14 15:22

Dobrý den. Pokud chce manžel kurz řidiče vozidla DRNR, je zapotřebí kontaktovat společnost, která jej provádí. Stojí tuším cca 7tis. Vím, že ho dělá Asosiace Samaritánů ČR (www.ascr.cz). Pokud mohu říct svůj názor, být jím, nešel bych do toho, je to dřina a peníze nejsou vůbec dobré, protože základ je poměrně malý a příplatky se dají vydělat pouze hltáním kilometrů a převozy pacientů zejména v noci. Člověk zlrátka sedí 24h denně v sanitce, spí na benzínce dvě hodiny a zase jede dál. Jezdí jako prase, pod majáky (což nesmí!) a nedodržuje předpisy. Pokud mohu ještě dodat, být jím, zajímám se spíše o "kurz řidiče vozidla zdravotnické záchranné služby."

S pozdravem

Cobrák

doplněno 14.12.14 18:43: Ano,je tomu tak. Vše potřebné se však na kurzu naučí,trvá 2 roky. A vždy se může "zeptat" záchranáře.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 14.12.14 18:24

Zdravím, souhlasím, jen si myslím, že řidič RZS musí být skoro doktor či minimálně pokročilý zdravotník. Jo, řekne se řidič, ale když jde na věc, tak ošetřuje celá posádka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.14 19:26
avatar

Myslíte si to naprosto správně bratr jezdí u RZety již pět let vyučený automechanik s maturitou a teď co je u RZ služby je po těch letech polodoktor . Od nástupu k RZ stálé studium záchranářské a on ještě jako řidič stálé testy a kurzy řidiče . Před nástupem jezdil také u dopravní sanitní služby jenže tyto většinou zajišťují soukromé subjekty takže malé peníze a velká dřina stálá pohotovost a natáháním se těžkých pacientů do sanity sem tam se vám tam někdo pozvrací nebo pomočí a nedej bože když si vás přivolá policie k nějakému pobudovi ,když není RZ sanita volná . Příklad pro ostatní co si myslí na tuto práci nedávno mi říkal že vezl do nemocnice rodičku co jí po cestě praskla voda osádka řidič a sestra, sestra volá pohni nebo budeš rodit v sanitce bratr nervy tak jel jak sám říkal jak hovado že dokonce předjel kolegu co vezl na majákách infark a ti také nejezdí pomalu , takže o této práci je potřeba hluboce popřemýšlet , protože je to práce s lidmi a to v nejbližžším možném kontaktu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lidlinka
Datum: 14.12.14 19:54

Mockrát děkuju za odpoědi, ještě to tedy promyslíme

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.