Jak naložit se starším autem?

Od: Datum: 10.12.14 14:29 odpovědí: 15 změna: 11.12.14 19:23

Dobrý den, vyjde v plantnost / možná už vyšla vyhláška, že za nepřepsané auto, tedy v polopřevodu bude pikat prodávající.

Ptám se Vás tedy, jak to budete dělat, když se budete chtít zbavit nějakého staršího, nicméně zachovalého a pojízdného auta s cenou např do 10 000, kde není zaplacená eko?

Jak prodat např. na náhradní díly? Jak to udělat administrativně, aby nebyl prodávající stíhán za nějaký nedostatek?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 10.12.14 14:54

Rychle prodat, využít ještě starého zákona. Ideální je, si načíst nové znění 56ky a prováděcí vyhlášku k vyřazení vozidla.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.14 16:29

A co je to zač?Značka a model!

Od: jaarka
Datum: 10.12.14 16:54

A co s takovými auty poté? Když ho člověk prodá a nebude přepsané ještě před platností novelizace, stíhaný zpětně nebude?

Model auta? Cokoliv starší škodovky ( flicia, zachovalý favorit ), subaru, starší audi ... značek je mnoho

Budu ráda za veše názory.

Jaroslava.

Datum: 10.12.14 16:56

Odhlásit ho z registru, vrátit reg.značky a pak prodávat ND.

Od: buss®
Datum: 11.12.14 12:45

Kde se dá najít tento posvěcený postup?

Datum: 10.12.14 18:08

K odhlášení z registru není potřeba doklad o zániku vozidla? tedy ekolikvidace?

Datum: 10.12.14 18:40

Na odhlášení z registru je potřebná ekolikvidace, bez ní to nejde. Ale můžete vozidlo někomu prodat, odhlásit to na kupce a pak...

Nesmím navádět k nezákonnému postupu, páč pak jsem za to velmi kritizován!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.14 22:11

Ahoj Milane, ale co ten chudák kupec po 1.1.2015?

Datum: 10.12.14 23:24

Ted jsem četla onu novelu a mám v tom nějak zmatek... Když prodám auto ( po 1.1.2015) , odhlásím ho na kupujícího a on ho na sebe nedohlásí, kdo bude postihován?

Datum: 11.12.14 08:56

Po novém roce nejde nepřihlásit. Bude se to dělat j jednom kroce na jednom uřadě. Odhlášení a přihlášení bude jeden úkon.

Datum: 11.12.14 12:37

Připadám si hloupě, administrativě kolem aut jsem nikdy moc nerozuměla. Ještě mi dovolte tedy se zeptat, odhlášení byl vždy úkon prodávajícího, jak to tedy bude vypadat v praxi? To jako např se mnou jako prodávající bude muset na úřad jít i kupující, aby to na sebe přihásil? Nebo to na něj budu moci přihlásit já, jako prodávající na základě kupní smlouvy?

Od:
Datum: 11.12.14 14:32

Odhlášení starého a přihlášení nového vlastníka bude muset od ledna proběhnout zároveň. Převod má proběhnout na registru vozidel v místě bydliště původního majitele. Dostavit se tam mohou buď jak prodávající, tak kupující nebo jen jeden z nich. Bude ovšem potřebovat plnou moc od toho druhého, nově úředně ověřenou.

.

Auto bude muset stejně jako dnes před přihlášením projít evidenční kontrolou, která bude mít nově platnost pouze 14 dnů, mít platnou STK a nový vlastník na ně bude muset mít sjednané povinné ručení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.12.14 16:38

x to napsal správně...

Datum: 11.12.14 19:23

Hmm.Takže po novém roce to bude stejně jako před X roky ,osobně jsem takto řešil koupi F125p v roce 1997,sešli jsme se s prodejcem na tehdy ještě DI na policii!

Datum: 11.12.14 16:49

Pokud si auto chcete nechat a neplatit za něj povinné ručení, nezbývá než nahlásit krádež. Auto sice v registru i nadále zůstane pro případ, že by se někdy v budoucnu nalezlo, ale využívá se výhod odlhlášeného auta. Jinak už to nepujde. Nebo někde sehnat doklady jakože o likvidaci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.