Prodal jsem vůz v polopřevodu a nemohu zrušit

Od: Datum: 05.12.14 20:23 odpovědí: 4 změna: 07.12.14 21:07

Prodal jsem vůz v polopřevodu na sebe a předal i velký TP. Následně jsem zjistil, že nový majitel má trvalé bydliště na úřadě, což jsem netušil. Vůz na sebe nepřehlásil. Zjištěno na magistrátu. Nejsem schopen ho dohnat ani zrušit povinné ručení, které musím platit ještě 10 měsíců. Mám mu zaslat dopis s výzvou a následně ho zažalovat? Nebo se s tím smířit a ručení zaplatit? Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.14 20:36

Proč musíte platit POV?

Vůz jste prodal tak již nejste majitel vozu , vemte kupní smlouvu (pokud ji nemáte tak si ji napište a běžte zrušit POV) .

Že si nový majitel vůz nedohlásil neznamená že jste majitel . (vše budete vyvracet kupní smlouvou ).

Za co ho chcete žalovat? Není důvod .

O majiteli vozu nerozhoduje dopravní registr MM , ale vždy jen a jen kupní smlouva .

Pokud si jej nový majitel nedohlásí do 30.6. 2015 tak vůz zanikne i v registru.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.12.14 22:38

Já tedy nevím-ale prodám-li auto,druhý den ruším PR stačí na to jen KS i když někdy pojištovny zkoušej ,že musí být zápis v TP,ale jen to zkouší,kdo je ... ten zaplatí nebo doloží TP,kdo se nenechá ,předloží jen kupní!

Takže-ihned v Po ,pokud máte KS,běžte na pojištovnu odhlásit PR,a pkd to není moooc dlouho od prodeje (do max deseti dnů?) tak i na odbor nahlásit ztrátu ORV a TP a v jednom kroku i odhlásit na kupce.To že má TB na úřadu je jedno.

Pokud je KS jen ústní,není písemně je problematicky dokazatelný prodej i když písemně nemusí být,proto bych na Vašem místě "improvizoval" jak píše rádce nede mnou!

Od: buss®
Datum: 06.12.14 15:15

Tápete, vemte si KS a jděte na pojišťovnu pojistku zrušit. Mohl jste si udělat kopii TP. Jinak zák. č. 168/1999.

Datum: 07.12.14 21:07

xmane, proč by kupec nahlašoval auto na sebe?

Vy klidně zruště pojištění a žijte v klídku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.