Hučení od předního kola - felicie

Od: Datum: 05.12.14 01:33 odpovědí: 4 změna: 05.12.14 13:37

Zdravím, mám tady další problém s mojí nesmrtelnou felicií..:) Občas mi při jízdě něco hučí od pravého předního kola. Po mírném sešlápnutí brzdového pedálu toto přestane. Poté zase začne a po chvíli přestane a nic neozývá. Toto se opakuje např. po dalších zhruba 30km.

V předu mám nové kotouče i destičky (kvalitní - ferodo) a nová ložiska. Dnes vozidlo na technický kontrole a vše v pořádku.

Opravdu mě nic nenapadá, kde hledat chybu. Za každou radu děkuji..:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.14 05:54

Možná by to mohl být - teď si nevzpomenu na odborný název - na pravé poloose je kus železa ,které má mít dynamické účinky.Na poloose je přichycen dvěma šrouby přes gumu. Já tedy jeho význam nepochopil,ale ten by mohl za určitých podmínek začít vybrovat a při přibrzdění se zase uklidnit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.12.14 08:06

Význam je značný. Montovalo se to od Favorita zhruba kolem roku 1993. Na dlouhé poloose na straně převodovky vibrace motoru a kola způsobí silné kmity poloosy od rychlostí cca 120km/h a více. Ten kus železa (dvě C čka přes gumu) fungují jako setrvačník. Pokud je tam tak silná hmota, tak s rotací získá něco jako gyroskop stabilitu. Váha roste s otáčkama. Tím se osa uklidňuje a vystřeďuje. Nedělá pak kravál a celý díl se odhluční.

Říká se tomu dynamický tlumič kmitů a trpí na protáčení v gumě. Ta guma pak při rychlé změně rychlostí osa/guma se začne protáčet na té hřídely a jak má guma působit adhezivně, tak začne brčet při protáčení.

Stačí gumu zalepit černým silikonem a je po problému.

Mají to skoro všechna auta s motorem v předu uloženým napříč.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.12.14 10:23
avatar

to závaží se bude protáčet na těch gumách nový gumy to sice pořeší ale ne na dlouho sundej závaží omotej tu poloosu elektrikářskou izolační páskou a pak to i s gumama znova stáhni mělo by to dát pokoj

jinak u tatíkovo feldy sem to vyhodil před 3 roky a jezdí a jezdí *smich*

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 05.12.14 13:37

Díky moc za rady, opět jste nezklamali! :) Dnes jsem na to kouknul a protáčelo se to, jako by tam ta guma ani nebyla, takže to vyřešil kus duše. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.