Autobus Karosa

Od: Datum: 04.12.14 20:07 odpovědí: 3 změna: 05.12.14 10:35

Autobus Karosa.

může mi někdo poradit jak je zapojená motorová brzda?myslím elektricky.Nebo má někdo schéma eletrického zapojení mot.brzdy nebo celého autobusu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 04.12.14 22:38

Zdravím, říká se tomu redardér, viz: http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=27521.0 . Pokud máte vlastní starší autobus, tak opravu toho komponentu svěřte odborníkovi, je to odlehčovací brzda (důležitý člen)!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.12.14 08:39

Klasická motorová brzda je umístěna na výfukovém potrubí motoru. Je to klapka,která je ovládána elmag.cívkou.Retardér je jiné zařízení na rychlostní skříni.Prodej schématu elektriky jsem viděl tuším na Aukru.

Ohodnoceno: 2x

Od: bigles*
Datum: 05.12.14 10:35

Souhlasím s vámi,jen doplním,že se spíná většinou sešlápnutím brzdového pedálu(2 x spínač),dále jsou tam tam v elektrickém obvodě:vypínač mot.brzdy(spínač na plynovém pedálu),časovač,spínač na vstřikovacím čerpadle,diody,spínací relé a elektromagnetická cívka.To vše vím,jen jsem nevěděl jak je to propojené navzájem.Schéma jsem ještě dnes, po dlouhém tříletém pátráni, sehnal.Tak,že vše dobře dopadlo.Děkuji za vaše reakce.přeji hezký den.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.