Geometrie Ostrava

Od: Datum: 04.12.14 17:50 odpovědí: 5 změna: 07.12.14 20:35

Ahoj

Sháním dobrou a ověřenou geometrii. Mám Fábii a sjíždí se mi přední levé kolo vnitřkem. Dá se na Fábii seřídit odklon? Rád bych dal auto na geometrii, kde si s autem pohrají a ne jen že mi dají protokol a řeknou že to "nejde"...

Díky za tipy..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 18:48

na fabii nejde seřídit oklon, seřizuje se pouze sbíhavost kol, to sjíždění může způsobovat špatný tlumič, a nechytil si někde diru (no spíš pořádnou jámu)? to by to vysvětlovalo, jinak promin ale nejsem z ostravy takze s geometrií v okolí moc neporadím, ale držím palce, protože najít dneska dobrý servis je téměř nemožné :)

Ohodnoceno: 0x

Od: jinx®
Datum: 06.12.14 13:28

Najst dobry servis je tazke,ale nie nemozne.Dolezite je si to po nich skontrolovat...je pravda ze uz som videl vselico.Najhorsia je kombinacia ked chce majitel setrit a mechanik ma lave ruky.

Datum: 04.12.14 23:35

Jak píše Tomi, nejde seřídit odklon. Na autě není s čím si hrát, seřizuje se sbíhavost, ostatní je dáno svařenou karoserií. Není náhodou auto po "ráně". Jinak geometrii udělá ze značkových Auto Heller (Cihelní), ADIV (Ruská), ADO (Brandlova), Automont CSW (Plzeňská), AR Cars (Krmelínská) a spousty neznačkových a nebo i servisy pro jiné značky. Dnes se jedná zpravidla o počítačem řízené laserové geometrie. A pokud vám řeknou, že to nejde, pak je auto po nehodě a je špatně srovnané. Tam pak moc možností není.

Ohodnoceno: 1x

Od: jinx®
Datum: 06.12.14 13:08

Nereste ziadny odklon.Ten isty problem som mal aj ja.Iba PL koleso a iba zvnutra.Mate unavene silentbloky ramien.

Je treba ich vymenit za tie so 4 zavesmi.Su pevnejsie. Po vymene spravit geometriu a mate pokoj.

doplněno 06.12.14 13:20:

Na geometrii nezistia pred vymenou nic a to len preto ze ked je koleso v zabere tak sa pohne aj rameno kvoli unave silentbloku alebo ked je guma uplne vysypana.V zimnom obdobi sa to prejavuje strasnym vrzganim od napravy pri prejazde nerovnostami ale v mojom pripade tak nebolo a boli iba vymackane-unavene.

Tym ze sa pohne rameno porusi sa aj geometria takze chlapci mechanici na geometrii su v tom nevinne.ND stoji par euro.Za robotu zaplatite vyrazne viac.Mna to vyslo na 80 euro robota +ND a geo -laserova 26 euro.

Datum: 07.12.14 20:35

Silnebloky ramen mám v pořádku. Mám je měněné před rokem a dával jsem tam silnější z Octavie II.

Hlavní otázkou ale stálé zůstává, jestli nemáte někdo dobrou zkušenost s nějákou geometrii v Ostravě...

Každopádně doufám, že to seřídit půjde :-/

doplněno 08.12.14 15:30:

Edit:

Dopoledne jsem vyměnil řídící čepy a poté jsem byl na geometrii v Auto Kozelský. Spokojenost, cena geometrie 490,-Kč. Co mě potěšilo že odklon mám v pořádku.

Každopádně všem děkuji za příspěvky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.