Koupě auta

Od: Datum: 04.12.14 12:36 odpovědí: 7 změna: 04.12.14 19:39

Dobrý den,rádcové..prosím o radu..rozhoduji se ke koupi ojetého auta,cena do 100 000,- r.v 2005 a novější a rozhoduji se mezi značkami BMW a Audi .Také nevím jak je případně výhodná kombinace benzín s plynem proti naftě.Najezdím tak kolem okolo 15 000 km ročně (město-dálka tak 2/1)

Prosím o rady a případná varování co nekupovat.

Děkuji předem za dobře míněné a upřímné rady,případně i konkrétní tipy.

doplněno 04.12.14 12:44:

Také bych měl zájem o možnost protiúčtu za mé současné vozidlo Volvo 40S/2001..cca 170 000 km benzín.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 14:01

Doporučuji AUDI. To si pořizují téměř všichni zločinci a také cikáni. Ti velmi dobře vědí, co je kvalitní :"o))

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.14 14:19
Delka cca jednotlivych cest? Mate rodinu? Jste sam? Mate na opravy bawa?
Ohodnoceno: 0x

Od: virus*
Datum: 04.12.14 16:15

Nejsem sám (mám mimo jiné i psa) a své výplatní pásky tady opravdu zveřejňovat nechci..prosil jsem o seriozní odpovědia rady a ne o nikam nevedoucí popichování.A mimocodem své cesty jsem v původním extu popsal..chtělo by to lépe číst a nerýpat.

Datum: 04.12.14 16:32

Pardon, ale myslím si, že to není žádné popichování, ale pokud chcete poradit, tak se musí vzít vpotaz všechny předchozí aspekty.Například já osobně si myslím, že je hloupost si kupovat s rozpočtem 100 tis. BMW nebo Audi. Za tuto cenu pořádné auto této značky nekoupíte a budete do něj spíše dávat astronomické částky za opravy a servis. Nic vám nevymlouvám, píšu jen svůj názor. Já bych třeba v této cenové kategorii volil Ford Focus. A ze značek, které preferujete vy, bych volil osobně BMW, pokud máte rád sportovní jízdu, protože v této oblasti požitku z jízdy nemůže dle mne Audi konkurovat BMW s klas. uspořádáním. Ale je zde zhruba o 550 Kč /hod. dražší servis i ND. Takže znovu přehodnoťte finanční možnosti a ostatní aspekty, které byly zmiňovány v předchozí odpovědi.

doplněno 04.12.14 16:37:

A pokud jde o tip, já bych volil BMW v benzínu (kubatura záleží na vás ) 3 řady, protože v této cenové kategorii vás bude stát servisování a opravy dieslu o dost více, kde to nevynahradí ani u nafty hodně příznivá spotřeba.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.12.14 18:04
Ono je rozdil najet na jednu jizdu 5km a nastartovat behem dne 10x nez jet naraz 50km. Diesla bych nebral pokud nejezdite vice km na jedno nastartovani. A 15tisic km neni nic zavratneho. Ja se jen ptal zda jste smiren s opravami u BMW. Opravdu to neni levna zalezitost + u holek co mene jezdi muze byt smyk se zadni hnaci napravou sok , ktery nemusi skoncit dobre. Jinak takove BMW rady5 , nebo audi a6 za 100k kc budou 10 a vice roku stare auta. Nechte si rezervu 10-15tisic na servis.
Ohodnoceno: 4x

Od: jmlc®
Datum: 04.12.14 18:13

Jak bylo zmíněno - roční nájezd km u těchto starých vozů není směrodatný. Je nutný údaj, zda jedna jízda bude více než 20 km na jedno startování (diesel) nebo časté popojížďky a krátké cesty (benzín). Na dané kilometry se totiž olej a filtry budou měnit podle času - 1x za rok - ne podle km.

Varuji před třílitrem v naftě u audi A6.

Pes znamená kombi - také bych navrhoval BMW 3 - idelálně dvoulitr 318i

Ohodnoceno: 2x

Od: virus*
Datum: 04.12.14 19:39

Děkuji za rady...také jsem se přikláněl spíš k BMW..kombi.

Děkuji ještě jednou a přeji hezký večer.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.