Koupe vozidla od prekupnika papiry

Od: Datum: 04.12.14 11:13 odpovědí: 9 změna: 04.12.14 14:44

Ahoj, chystam se koupit Golfa 1.6 TDI. Chystam se ho koupit od prekupnika. Vuz je psany na puvodniho majitele, ale ja jednam s tim prekupnikem. Jak se to resi? Pokud ma vuz povinne ruceni do pondeli (kdy se ho i chystam vyzvednout)? Normalne s autem muzu odjet, dostanu velky technicak a necham si SPZ? Hned ten den sjednam povinne ruceni od utery a pak teprve budu vybehavat dopravak? Plus ten prekupnik musi mit plnou moc od puvodniho majitele? aby za nej mohl jednat? Chapu to spravne? A kdo bude muset auto odhlasit? Zase prekupnik, pokud bude mit plnou moc od puvodniho majitele? Diky za reakce!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 04.12.14 11:18

buďto má překupník plnou moc od předchozího majitele na své jméno, pak musí provést odhlášku na vás ve velkém techničáku on, nebo se to dělá tak, že má překupník plnou moc od předchozího majitele s prázdnými kolonkami, kam se dopíše vaše jméno, a na dopravním inspektorátu vozidlo na sebe odhlásíte vy. Pozor, tato odhláška se musí provést na DI v bydlišti původního majitele, takže se vám může stát, že pojedete přes půl republiky :) Pak, až bude vozidlo v odhlášce na vaše jméno, musíte zajet na STK pro tzv evidenční kontrolu, dostanete papír že vozidlo vyhovuje/nevyhovuje (cca 200Kč). S tímto papírem a zelenou kartou pak skočíte na DI příslušného vašemu bydlišti, kde vozidlo na sebe přihlásíte (800Kč + případné ekodaň). Důrazně doporučuji před koupí vozidla zkontrolovat VIN a typ motoru (případně číslo, pokud je uvedeno ve VTP).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavel88
Datum: 04.12.14 11:35
Dekuju moc. Takze pokud ma plnou moc od puvodniho majitele s prazdnou kolonkou kam se dopisu ja, tak musim na dopravaky v miste bydliste puvodniho majitele, tedy trn inspektorat, ktery je v technicaku napsany, jakoze ten ktery tam vydal potvrzeni o regisstraci? Nbo to muze byt rozdilne? Smad je to pochopitelne.. Diky
Od: au1
Datum: 04.12.14 11:44

Chápete správně, musíte na DI v místě bydliště toho, kdo je ve VTP uveden jako poslední majitel vozidla. Tzn pokud je poslední majitel z Pardubic, překupník z Ostravy, a vy z Aše, musíte s plnou mocí (kde je uveden majitel z Pardubic který dává plnou moc vám) na DI v Pardubicích. Tam vám provedou odhlášku na základě plné moci na vaše jméno, a pak si skočíte (už se zelenou kartou a evidenční kontrolou) na DI v Aši přihlásit vozidlo na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 04.12.14 12:03

Několik lidí co znám, si už takto naběhlo a přidělalo si velké problémy, počínaje kradeným, posvařovaným ze dvou dovezených z D, použito při trestém činu, prodáním před exekucí, falešná plná moc z různých důvodů, nezaplacena dań z následných prodejů /proto se to prodává přes prostředníky, protože majitel už tento rok toho prodal víc/ atd...běžte od toho dokud je čas...ale kdo chce kam ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.12.14 12:12

Nepodáváte úplnou informaci. Vůz je sice registrován na původního vlastníka, ale vy zřejmě nevíte, kdo je skutečný vlastník. To jste si ověřil, ptal jste se toho, kdo je v registru? Vůz už mohl být několikráte přeprodán. Kdo bude figurovat v kupní smlouvě jako prodávající? Překupník vám něco řekl o plné moci? Kdo je v ZK? Nějaká rychlovka.. pak se tady budete radit, co s tím. Jinak je postup běžný, někdo vozidlo odhlásí (i na PM) a někdo přihlásí. Zjistěte osobu co je v TP a ptejte se!
Za blbost se platííí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 12:35
avatar

Pavrl88,

sice bych souhlasil s odpovědí au1, snad jen že se nechodí na DI (dopravní inspektorát) ale na evidenci vozidel. Ale to je nepodstatné.

Důležité je, abyste kupoval vozidlo od vlastníka, který se neurčuje zápisem v techničáku, ale právní smlouvou. Překupník je kdo? Osoba, které našla někde auto, nebo má potřebné doklady k prodeji tohoto vozidla? Pozor na podvodníky, páč to tady řešímě neustále. Jakmile někomu chcete předat peníze, musíte proti tomu dostat vozidlo a potřebné doklady. Jako velký a malý techničák, nikoliv nějaké kopie! Jinak nemůžete odjet. Na kupní smlouvu se jezdit nesmí!

Přeji Vám, aby nákup proběhl bez problémů.

doplněno 04.12.14 14:47:

Vždyť Vám píšu, že zápis v registru není to samé co majitel. Nikam nechoďte, nic Vám tam neřeknou.

Kdo je na posledním místě uveden v techničáku? Je v pozici vlastník, nebo odhlášeno na někoho? Žije ten člověk? Páč jinak to nepřehlásíte..

Můžeme se spojit on line?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel88
Datum: 04.12.14 13:42

Mám okopírovaný (vyfocený) velký tchničák. Tzn. mám jít ještě dnes (zítra) někam ověřit, jestli ten pán co je napaný v techničáku je stále opravdu majitel? To mi řeknou, i když nejsem majitelem já? Díky

Od: buss
Datum: 04.12.14 14:44

Co víte o historii auta? Co vám o něm řekl překupník, co vám řekl o vlastníkovi? Vy nechápete, že kdo je uvedený v registru už dááávno nemusí být faktický vlastník auta, je to jen evidenční záležitost a úřad nevíí, kdo ho teď může vlastnit! On pouze ví, kdo ho zaregistroval a může věřit že ta osoba ho stále drží, nic víc vám neřeknou. Projeďte int, zda se podle údajů nepodaří osobu z TP najít. Pokud o to auto tolik stojíte, napište mu a ptejte se!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 13:56

Dále od překupníka dále, neb tě stihne problém nenadále

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.