Harmonizační kód 05.07

Od: Datum: 30.11.14 18:09 odpovědí: 5 změna: 30.11.14 21:20

Co je chápáno pod harmonizačním kódem 05.07 ve smyslu zákaz jízdy na dálnici a silnici pro motorová vozidla? Příklad - senior- dlouholety řiidič, nyní invalida se zachovanými kognitivními schopnostmi - nedementní, solidní intelekt. Žije sám, přeprava MHD velmi problematická, chůze o berlích pro těžkou artrosu dolních končetin. Chce si dojet pro potraviny do supermarketu, vzdáleném 2 km. Harmonizačním kódem 05.02 lze omezit jízdu v okruhu...km od místa bydliště řidiče nebo pouze ve městě/regionu, ale pokud má kód 05.07, tak nemůže vyjet jak na dálnici tak na silnici, pro motorová vozidla, tzn. že nemůže vůbec vyjet na silnici?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.14 18:22
avatar

05.07 Zákaz jízdy na dálnici a silnici pro motorová vozidla, - tady tedy nesmí ,

ale může na polní cesty,lesní cesty , učelové komunikace .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 18:50

Ale houby. Silnice pro motorová vozidla je komunikace označená touto značkou. Takže nemůže na dálnici a takto označenou komunikaci. Jestli máte řídičáky, měli byste se nad sebou zamyslet a projet si zákon.

doplněno 30.11.14 20:47:

Ta silnice pro motorová vozidla je speciální komunikace, podobně jako dálnice a musí být označena značkou, jakož i všechny nájezdy na ní. Tak jako nenajede omylem na dálnici, nenajede omylem ani na silnmici pro motorová vozidla. Silnice pro motorová vozidla nejsou městské ulice nebo běžné silnice. Jak už jsem psal, prostuduj si zákon, co je to silnice pro motorová vozidla. Takže pán múže klidně jezdit po městě, jen s tím, že značka nahoře pro něj znamená "zákaz vjezdu" jakož i značka "dálnice". Je na tom něco k nepochopení?

doplněno 30.11.14 20:57:

Pod pojmem silnice pro motorová vozidla si představ něco jako "dálnici", která nesplňuje kriteria pro přiznání statutu dálnice. Například je užší jízdní i odstavný pruh, užší středový pruh, není dostatečný počet odpočívadel, menší poloměry zatáček atd.

http://www.dalnice.com/pojmy/pojmy.htm

Ohodnoceno: 4x
 
Od: wittny*
Datum: 30.11.14 20:02

Dobře, to je pěkné, co bylo odpovězeno v předešlém, ale prosím, více konkrétně, pokud možno polopaticky. Zákon říká, že "řidič je účastník provozu na pozemních komunkacích,který řídí motorové vozidlo... řidičem je i jezdec na zvířeti." Nyní se vraťme k našemu seniorovi. Žije ve městě, chce si dojet nakoupit, jinak umře v bytě hlady. Městské komunikace, silnice, vedoucí od bytu k supermarketu, vzdáleném cca 2 km, většinou nebývají ve městě označeny značkou "Silnice pro motorová vozidla", tak může na tuto pozemní komunikaci? Může si dojet autem maximální rychlostí 50km/hod. pro nákup, když bude mít harmonizační kód 05.07?

Od: pepr®
Datum: 30.11.14 20:43
avatar

Silnice pro motorová vozidla je rychlostní komunikace dálničního typu. V České republice je zaveden v pravidlech silničního provozu termín silnice pro motorová vozidla, vztahující se striktně k těm úsekům pozemních komunikací, které jsou vymezeny dopravními značkami IP 15a a IP 15b.

To je ta co vložil kolega Hujer na demnou. Takže váš senior může po městě s klidem jezdit na nákup. Zákaz má jen na silnice s vyšší povolenou rychlostí.

doplněno 30.11.14 20:47:

Mimochodem @Hujer123 to myslím napsal dost srozumitelně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wittny*
Datum: 30.11.14 21:20

Děkuji za odpověď p. "pepr" i doplnění panem Hujerem. Je to zcela jasné. Přeji pěkný večer.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.