Přepis vozu v r. 2015 beze změny značek?

Od: Datum: 29.11.14 18:38 odpovědí: 7 změna: 30.11.14 17:21
avatar

Prý se od Nového roku nebudou muset při přepisu vozidla měnit značky, když bude kupující z jiného kraje než prodávající - je to pravda? Z novely zákona to není úplně jasné, ale píšou to v jednom nejmenovaném časopise.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tero
Datum: 29.11.14 20:24

ano, ... pokud bude následně kupující chtít RZ svého regionu, stačí provést výměnu např. za poškozenou u svého úřadu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 21:23
avatar

Ale bude možnost si při přepisu vybrat novou značku bez nějakého příplatku nebo ne?

Od: tero
Datum: 29.11.14 22:00

ke změně nedochází... jako dosud,... buď zůstane původní, nebo úřad přidělí, vydá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 15:31
avatar

Vybrat značku zatím nepůjde,termín byl posunut na rok 2016.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 17:20
avatar

To vím, tím vybrat jsem myslel vybrat si značku podle kraje, ve kterém mám trvalé bydliště. Napsal jsem to trochu nešikovně. Podle zlínského magistrátu (resp. jednoho konkrétního člověka) mi zůstane i po přehlášení koupeného ojetého auta pražská RZ (v mém případě). Jenom nevím, jestli je to nezvratitelný fakt nebo je tam možnost výběru RZ zlínského kraje...

Od: buss®
Datum: 29.11.14 22:32

Nejlépe by bylo si načíst novelu 56tky od § 8. Jinak k otázce by měla být prováděcí vyhláška, bude-li změněna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 17:21
avatar

Tak tam jsem nic o této věci nenašel.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.