Harmonizační kódy na ŘP

Od: Datum: 27.11.14 21:33 odpovědí: 3 změna: 27.11.14 22:59

Zdravím.

Jeden z harmonizačních kódů na řidičský průkaz je:

05. Omezení jízdy (povinná doplňující podmínění nebo omezení řidičského oprávnění)

05.08 Zákaz jízdy pod vlivem alkoholu.

To prosím znamená co? Že když tam kód nemám, tak můžu řídit pod vlivem? No je mi jasné, že ne, ale co má ten kód teda znamenat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 21:42

Nebál bych se říci že je to důsledek českých paskvilů.

Někdo to převzal ,protože to má souvislost - je převzato,ze zahraničí a asi to při schvalování ani nečetli a jak to někdo přeložil,tak to schválili.V některých státech unie je možno dát si po odědě pivko a sednout a volant-povolené menší množství alkoholu v krvi.takže tam je asi tento kód platný.U nás a ve státech kde je nulová tolerance alkoholu tento kód samozřejmě pozbývá smyslu!

Pkd se pletu-opravte mne!Ale já to takto vidím!

doplněno 28.11.14 15:40:

Hop a Lionka-to mne vůbec nenapadlo,já jen že to převzali tak jak to "leží"!

Ohodnoceno: 2x

Od: hopŽ
Datum: 27.11.14 21:51

Podle mne to není paskvil, harmonizační kódy nejsou nadřazeny místním zákonům a vyhláškám.
Pokud máte nějakou alergii na alkohol, (jste extrémně agresivní nebo naopak extrémně ospalý), může lékař požádat o zapsání tohoto HK do Vašeho řidičáku. Pak i v zemích, které jsou vůči hladině alkoholu v krvi tolerantnější než ČR, nesmíte před jízdou požít...

doplněno 27.11.14 21:54:

@diesel teď to čtu, a vlastně neodporuji, ale potvrzuji
Ale pasqil to není, je to kvůli větší univerzálnosti ŘO v rámci EU. Aspoň jsem o tom přesvědčen...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.11.14 22:59

Přesně jak píše hop. Je to evropský řidičský průkaz podle směrnic EU a je ve všech členských zemích stejný vč. harmonizačních kódů a tento kód má smysl ve státech, kde je povolena určitá hladina alkoholu v krvi při jízdě.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.