Felicie 1.3 MPI - studený motor skřípání

Od: Datum: 25.11.14 21:03 odpovědí: 5 změna: 26.11.14 05:18

Zdravím vás,

v chladnějším počasí se u mojí Felicie 1.3 MPI stává, že hned po nastartování jakmile otáčky klasicky vyletí k 2000 a spadnou dolů na 1000 ot. motor skřípne / vrzne (je to nepopsatelný zvuk - ani skřípání, spíš 2 - 3 sekundové vrznutí).

Kdykoliv, kdy na takto studeném motoru sešlápnu plyn na neutrál, otáčky se přímoúměrně plynu zvýší jak mají, ale v okamžiku, kdy se po puštění plynu sníží na volnoběžné otáčky, motor znovu vrzne (zaskřípá).

Na samotný volnoběh bez přidávání plynu nevrže. Jakmile se rozjedu a motor je v záběru, nic neskřípe. Poté když chci přeřadit a vyřadím rychlost (otáčky zákonitě klesnou), motor zase vrzne. Takto se to opakuje do chvíle, než se motor zahřeje. Poté už žádné pazvuky při zvýšení otáček nevydá.

Motor si vždycky na cca 2 sekundy vrzne tehdy, když pustím plyn a sníží se otáčky. Skřípavý zvuk se podle poslechu ozývá z pohledu řidiče na pravé straně motoru, tzn. ze strany klínového řemene, pumpy, alternátoru.

Jeden poznatek - již delší dobu se mi zdá, že když vyřadím rychlost a jedu po nerovnostech, motor klepe v silentblocích. Myslíte, že to může mít s tímto spojitost? Že když je motor chladný, více se v silentblocích klepe...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 21:35
avatar

sundej drážkovej řemen a toč postupně rukou jak alternátorem tak vodní pumpou a poslouchej kde to skřípe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 25.11.14 21:52

To může dělat drážkový řemen,koukni jak je napnutý

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek123
Datum: 25.11.14 22:10

Díky za rychlou odpověď. Ten zvuk není typický zvuk prokluzujícího klíňáku, ten bych poznal, je to spíš takové tupé vrznutí / skřípnutí na cca 2 sekundy.

Od: sirtnt
Datum: 25.11.14 23:53

Mne dělá něco podobného při jízdě po nerovnostech v záběru motoru. Takové skřípání z pravé strany, silentblok vypadá v pohodě, ale i přesto si myslím, že to dělá silentblok vodní pumpy, protože je fakt měkký a motor se docela hýbe. V nejbližší době budu měnit. Originál silentblok se dá sehant okolo 200,-. Hlavně nekupovat VIKA! Pouze originál! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 05:18

Jen doplním, že originál má vždy na sobě nápis GUMOKOV a skřípání může způsobovat díky pohybu motoru i výfuk na spoji 1. díl a katalyzátor, kdy je tam kloubek s grafitovým kroužkem a spoj na dva šrouby s pružinami.

doplněno 26.11.14 05:19:

Gumokov mají prvovýrobní pumpy HEPU Germany

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.