Koupě auta - povinné ručení

Od: Datum: 25.11.14 16:13 odpovědí: 6 změna: 25.11.14 20:12

Zdravím místní štamgasty, vybírám pro kamaráda nějaký schopný BMW E36, už jsme sjezdili asi 5 aut taknějak v okolí, ani jedno nebylo ucházející zespoda co se týče koroze a nebo byl jiný problém. Ale to neni důležitý :D

Máme vyhlídnutý další auta na severu čech a na moravě, ale vzhledem k tomu, že je to delší vzdálenost, tak se nevyplatí se ject jenom podívat a pak ject podruhý a odvést ho, navíc maj pak lidi tendenci když je to už prodaný vyndavat z auta dobrý věci. Problém nastává s povinnym ručením, když to budeme chtít rovnou odvést, zatim jsem to řešili tak, že když se jelo na nějaký nadějný auto, tak se předem uzavřela smlouva a když se nekoupilo, tak se zase zrušila. Jenže je to takový zbytečný, když se pojedem podívat na 3 auta vést s sebou 3 pojistky a navíc se každá musí ještě zaplatit.

Existuje nějaký elegantnější způsob? Když jedu pro auto, ale dopředu nemůžu vědět, jestli ho vezmu nebo, abych s ním mohl rovnou odjet.

Jak to řešíte vy?

Předem děkuji za všechny odpovědi a návrhy!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 16:22

Na dojetí si beru kopii POV od majitele .

Nebo si po koupi uzavřu POV hned v tom místě kde nakupuji ,(předem zjistit jaké jsou v místě pobočky)

lze zajet i do nejbližšího bazaru a uzavřít tam.(bazaristi mají s POV provizi)

Ohodnoceno: 0x

Od: pepalos
Datum: 25.11.14 16:25

Já když kupuji auto, tak jedu na pojistku naminulého majtele, ko K.S. uvedu datum následujícího dne a vlastně mám auto "pujčený". Na druhý den si ho pojistím na sebe a zároven zanikne stará P.S.

Jinak při koupi si od majitele beru zelenou kartu + malý tp, pak ho zasílám z5 pův. majiteli na odhlášení.

Ohodnoceno: 2x

Od: angelo*
Datum: 25.11.14 19:25

Děkuji za odpovědi, jet na POV minulýho majitele mě také napadlo, ale nevěřil jsem, že by původní majitel tohle dovolil. Když se nic nestane, tak je to v pohodě, ale kdyby se stala nehoda, tak mmu zrušim bonusy ne? :D

Od: jmlc®
Datum: 25.11.14 19:35

ano - je to jeho riziko...

Běžně už bývá standardem sjednat si při koupi povinné ručení přes internet nebo telefon... je to 10 minut práce...

Pokud vás zastaví PČR a požaduje doklad o povinném ručení, předložíte, co máte a na jejich podnět doložíte do 10-14ti dnů doklad o pojištění - vše ok

Datum: 25.11.14 19:39

angelo, nejjednoduší je dojet na zelenou kartu prodejce. Normálně se lidsky dohodnete, že pojištění zruší za 2,3,dny. Pokud způsobíte jemu škodu, tím že ho připravíte o bonus, tak to klidně po Vás může vymáhat.

ale za ty roky neznám, že cestou od kupce boural svou vinou.

Od: angelo*
Datum: 25.11.14 20:12

Tak to je dobré, když to takhle chodí běžně ;) Děkuji za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.