Doporučení auta

Od: Datum: 23.11.14 09:29 odpovědí: 5 změna: 23.11.14 19:29

Dobrý den,

rád bych poprosil o radu. Mám poměrně velké dilema. Auto bude kupováno na firmu a předpoklad je, že ho budu mít minimálně 5 let což představuje nájezd 300 000km. Vzhledem k tomuto nájezdu chci volit auto s pohonem LPG. Nafta u mě není možná vzhledem k krátkým popojížďkám a neustálým vypání motoru. Řešil jsem tuto problematiku s automechanikem a dle jeho slov s takovým nájezdem jedině japonce. Cenový rozpočet mám do 400 000,-kč. Nepotřebujji kombi ale vzhledem k tomu, že v autě strávím poměrně hodně času tak bych rád nějakou výbavu ( aut.klima, okna v el. ... ). Procházel jsem různé salony a do oka mi padla kia ceed fifa edition - prý by nebyl problém se vlést do požadovaného rozpočtu navíc bych měl servis do 150 000km zdarma. Interier auta opravdu povedený, nicméně dle mechanika nebrat... do 150 000km super poté pokladnička na peníze. MItsubishi Lance LPG - taktéž jsme v požadovaném rozpočtu - + je to japonec, interiér v pohodě má to vše co bych využil...v podtstatě žádné zbytečnosti navíc.. Opel astra ( přes rozpočet), Leon totéž, Rapid se nědělá v LPG, Toyota, honda, mazda drahá. Dacia strašně slabé auto na LPG, navíc bych řekl že po záruce taktéž pokladnička. Všechno mi hraje pro Mitsubishi Lance avšak nemohu najít žádné recenze o tom jak se auto chová s větším nájezdem km. Jde mi o to vybrat auto, kterému nebude dělat problém LPG u nájezdu okolo 300 000km.

Děkuji za jakoukoliv radu, která by mi usnadnila rozhodování.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 15:19

Málokteré auto Vám dnes najede 300tis.km :(

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 23.11.14 15:27

Ten servisák má praxi v LPG? Nevím, jestli jsou pro LPG dobré Vámi plánované krátké jízdy... Zvláště v zimně se startuje na benzín a po zahřátí přepne na LPG... Buď budete jezdit na benzín, nebo budete mít s LPG potíže.. - můj názor, ale pokud servisák řekl..

Datum: 23.11.14 17:48
LPG prepina az po zahrati motoru, takze nevime co presne myslite pod pojmem kratke trasy. Jinak LPG je vice systemu primazavani atd... A 300k km at najede ... no drzim palce

Od: parazit
Datum: 23.11.14 17:54

A co to CNG v octavii.nestálo by to zato?

Pokud máte možnost tankování.

Od: atheros
Datum: 23.11.14 19:29

Co se týká proč LPG... měl jsem doposud LPG a vše bylo bez problému než jsme měl nehodu a auto zničil ( fabia ). Co se týká popojíždění... Rozvážím určité zboží a najedu zhruba 200km za den ovšem vozím to lidem domů, takže mám třeba v jednom městě i deset zastávek pak přejezd dodalšího města. Proto často vypínám a zapínám motor a nafta je proto nevhodná. Co se týká oktavie na CNG ... určitá varianta by to byla i s tím tankováním si myslím, že by nebyl až takový problém ale byl bych již vysoko přez rozpočet.. kdyby byl rapid na cng... zvažoval bych ale v autosalonu mi řekli že pro následující rok určitě ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.