Za špatné pneu berou techničák

Od: Datum: 21.11.14 17:55 odpovědí: 14 změna: 21.11.14 19:10

je pravda že za špatný pneu berou na místě tp?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 21.11.14 18:00

Neni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 18:03
avatar

A kdo ho bere? Kolemjdoucí či kolemjedoucí ,,technik na STK,strážník MP nebo policista PČR?sebere

Nebo myslíš manželku?MNě ho totiž někdy sebere - to když potřebuje autí!

doplněno 21.11.14 18:52:

K2-pkd opravdu tu možnost zadržet ORV policie ČR nemá,tak sdělte dle čeho jinak to bude neustále jen plácání do "vody"! Jinak pamatujni doby kdy toto bylo běžné,a není to tak dlouho!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 18:06

Mě ho občas schovával ten němec..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 21.11.14 18:58

To je hodne filosoficka otazka. Proste tu pravomoc dle zakona (v soucasne dobe) nema.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 21.11.14 18:06
avatar
Je to v novele vyhlášky platné od ledna 2015. Ano je to možné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.11.14 18:07
avatar

V případě, že na voze nemáte správný rozměr pneu, může vám PČR nařídit STK - tam vám technickou zruší s možností nápravy do 30ti dnů. Můžou vám třeba zakázat další jízdu, protože vůz s pneu, které neschválil výrobce, není možné provozovat na veřejných komunikacích.

No a v případě pojistných událostí je velmi zásadní informace, že pojišťovna vás může krátit na plnění nebo odmítnout hradit vámi způsobenou škodu - právě kvůli výše uvedenému...

A věřte, že v posledním případě může jít o miliony...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 18:27
avatar

No, podle mě je auto se sjetými pneumatikami technicky nezpůsobilé k provozu a tak na to policie určitě nárok mít musí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: k2
Datum: 21.11.14 18:31

Narok ale nema.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.11.14 18:36
avatar

má:

http://www.mobilita2014.cz/?p=170

Další významnou změnou z pohledu řidiče je, že návrh novely navrací policii oprávnění zadržet osvědčení o registraci, tzv. malý technický průkaz.

Zjistí-li se při kontrole technického stavu vozidla nebo jízdní soupravy dle § 6 odst. 10 vážná nebo nebezpečná závada, která vzhledem ke své povaze nebo rozsahu významně zvyšuje ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nebo nepříznivé působení na životní prostředí, zadrží policista osvědčení o registraci vozidla vykazujícího takovou závadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 21.11.14 18:42

V soucasne dobe NEMA!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.11.14 18:57
avatar

Omlouvám se za chybnou odpověď - tazatel se ptal na aktuální stav - máte pravdu, dnes PČR nemá právo odebrat OTP.

Vše ostatní platí vč. zákazu další jízdy s vozem, které nemá v pořádku kola (a to již dnes).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.11.14 18:33
avatar

Doplním, že pokud "špatné pneu" znamená sjeté, tak máte jistotu, že případná pojistná událost bude hodně drahá... Ukecat rozměr pneu se dá, případně dodatečně doložit změnu v TP jako reálnou možnost jet s danými rozměry. Ale sjeté pod zákonnou mez znamená, že vůz nesmí na silnici - tj. jakákoliv nehoda je váš problém a vy se budete podílet na úhradě nákladů až 100% + pokuta od PČR

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 21.11.14 18:53

Ano, budeme se vracet k osvědčeným metodám z doby socialismu, svoboda odcudˇ pocudˇ. Sledujte a čtěte zákony.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.