Jak si najet při odbočování vlevo?

Od: Datum: 20.11.14 16:16 odpovědí: 4 změna: 20.11.14 23:56

Ahoj, kam si mám najet, když vyjíždím z vedlejší silnice na hlavní a chci odbočit vlevo?

(Není to jednosměrka a ani tam není vyznačen střední pruh)

V autoškole říkali každý něco jiného.

Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 16:21
avatar

Při odbočování se má najet co nejvíce vlevo ,ke středu vozovky,tak abyste neomezil protijedoucí,pkd jednosměrka tak k levému okraji,ne jak někteří joudové,co si v jednosměrce najíždějí k pravému okraji jako s kamionem!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 16:38

No selsky pokud pojedu po hlavní a budu odbočovat k Vám do té vedlejší, která bude po mé pravé ruce a vy budete chtít na vedlejší odbočovat vlevo a narvete se co nejvíce prostředku a věřte, že pokud není dělící čára, tak můžete i autům jako já z hlavní slušně zavazet.

Jinak zákon říká to, co psal Diesel a tak je to správně.

Pokud ovšem bude chtít odbočit z hlavní na vedlejší kamion, tak vy tam stojíte správně dle zákonů jako hňup a přeze mě nevidíte, takže stojíte a já stojím také, protože zavazíte v tom středu vozovky či blíže pomyslné střední dělící čáře.

Spíš bych dodržoval to, že v jednosměrce najížděte co nejvíce vlevo tak, aby auto za vámi popř odbočilo vpravo a projelo kolem vás bez problémů. Tohle spousta lidí nedělá a zavazí.

To druhé je spíš vyježděním hranice zákona a selkého rozumu. Tedy pokud je výhled dobrý, tak není důvod se nijak zvláš´t cpát k dělící čáře.

Taky záleží na konkrétní situaci (šíře silnice a výhled).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 18:37
avatar

Když tam není čára dělící polovinu vozovky, tak si jí určitě dokážete představit, kde by asi byla. A k té představě se postavíte.

Jsou samozřejmě různé tvary křižovatek, cesta třeba široká 7 m, ale na jedné straně je najednou širší, páč je tam něco..

Tak se kouknete do zrcátka a stavíte se jako když je cesta široká jen 7 metrů..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 23:56

Pokud je tam pouze jeden pruh ve Vašem směru, tak nemá smysl najíždět nějak moc na střed vozovky, zastaví se na hranici křižovatky, aby byl výhled do obou směrů hlavní silnice, dává se světelné znamení o změně směru jízdy vlevo a pokud nemusíte někomu dát přednost, tak se odbočí. Ti, co jedou za Vámi, musí počkat i když odbočují doprava !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.