Odstoupeni od smlouvy

Od: Datum: 18.11.14 14:31 odpovědí: 9 změna: 18.11.14 18:37
Dobry den mam problem..pritel prodal felicii starou 18 let,najeto 250 409 km, za 7 tisic...prodala se v sobotu vever a.vcera.mi volala pani ze chce od.smlouvy odstoupit..vyhrozuje nam policii atd...autobsi projela k jeji kamarad...prohledli si ho..seznamili jsme je s vady o kterych vime. Posle.nam posudek i.pisemne odstoupeni od.smlouvy.muzete porsdit co ted? Auto si koupila..podepsala smlouvu a ted ho chce vrait ze auto je nepojizdne a vypada to i na soud..my vime ze.auto vydrzi par let..ze to neni.mladice...furt me.bombarduje smskama a vyhrozovanim.porad te prosim.vse vydela..vse jsme.ji ukazaly a ted toto..pry si sehnala lepsi a drazsi a toto nepojizdne nechce a ze ma pravo odstoupit.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vklus
Datum: 18.11.14 14:37

A pro jakou vadu ho chce vrátit? Případně bych na to tedy přištoupil, ale s tím, že se započte půjčovné za sobotu, neděli, pondělí. Ty vo*e já sháním filcku a pokud není shnilá na prach tak za 7t. je to ještě dobrá cena. Holt je to staré auto a ne vše slouží navěky.

A nebo poslat do prdele ať si to dá k soudu, zaplatí znalce, zaplatí soudní poplatky, atd, atd a než soud rozhodne z auta bude prach a stejně bude mít prd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pm*
Datum: 18.11.14 17:14
Kdyz jsme ho prodavali auto bylo pojizdne a fskt dobre..sami jsme si ho chteli nechat...jenze pritrl si koupil Ameriku..pontiaca a ja studuji..platit dve auta je k nicemu..seznamiky jsme ji s vadami o KTERYCH JSME VEDELI... a ona ze to auto nepujde postavit ns hever..pritom mi jsme v lete pychly a postavily ho vez problemu..pak ze tahne volant doleva.coz absolutne neni pravda..pak ze jsou shnile lemy...pak ze auto zere moc oleje..a to taky neni pravda..je starsi ale olej jsme doplnovaly cas od casu... pry sotva jede. A to se tim svezly a pochvslily ju...ze je tam i neco s.motorem..coz nechapu absolutne co..pockam na ten ppsudek a.posledni vec...pry tece do kufru..meli jsme ho 8 mesicu venku..na desti a v zivote tam nrteklo..pry je tam hodne vad o ktrrych jsme ji nerekly..vzdyt je to stare auto...ma hodne najeto..ale byla plne pojizdna! :( a ons vyhrozuje a vyhrozuje..my na soud nemame..ale proste nechci ji vratit pebize..kdyz vim ze auto bylo Ok..to co jsme vedely jsme ji rekly..
Od: buss
Datum: 18.11.14 14:48

Nevím jak seznámili s vadami, předpokládám, že je to v KS. Co mohli najít dalšího, o čem jste jim neřekli, zamlčeli? Dokážete, co jste jí řekli o stavu, projeli se? Policii je po tom PRDLAJZ! Co je to nepojízdné? Za 7 tisíc se soudit? No zvažte, vy nejlépe víte co jste prodali. Odhlašte na ni, zašlete TP, zrušte pojistku a uvidíte.

doplněno 18.11.14 19:17:

PM a někteří jste nezachytili, že máme nový OZ, neopíreje se o všecko, co kdo strčí na int. Postačilo si ten odkaz na §§ přečíst, před čím vás chrání! Ale je zbytečné je vypisovat, jde o obsah. A ono byl rozdíl, zda KS podle OZ či podle ObchZ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pm*
Datum: 18.11.14 17:16
Auto je nani nahlasene..jen pojistku zrusit...praveze mame kamarada policajta a rikal ze mame sanci vyhrat..kdyz vime co jsme prodaly...atd a.nelhaly jsme..coz tak je proste...Kdyz jsme ho prodavali auto bylo pojizdne a fskt dobre..sami jsme si ho chteli nechat...jenze pritrl si koupil Ameriku..pontiaca a ja studuji..platit dve auta je k nicemu..seznamiky jsme ji s vadami o KTERYCH JSME VEDELI... a ona ze to auto nepujde postavit ns hever..pritom mi jsme v lete pychly a postavily ho vez problemu..pak ze tahne volant doleva.coz absolutne neni pravda..pak ze jsou shnile lemy...pak ze auto zere moc oleje..a to taky neni pravda..je starsi ale olej jsme doplnovaly cas od casu... pry sotva jede. A to se tim svezly a pochvslily ju...ze je tam i neco s.motorem..coz nechapu absolutne co..pockam na ten ppsudek a.posledni vec...pry tece do kufru..meli jsme ho 8 mesicu venku..na desti a v zivote tam nrteklo..pry je tam hodne vad o ktrrych jsme ji nerekly..vzdyt je to stare auto...ma hodne najeto..ale byla plne pojizdna! :( a ons vyhrozuje a vyhrozuje..my na soud nemame..ale proste nechci ji vratit pebize..kdyz vim ze auto bylo Ok..to co jsme vedely jsme ji rekly..
Od: asd*
Datum: 18.11.14 15:09

Souhlasil bych - ale předá ve stavu v jakém ho převzala (pojízdné) a zaplatí opotřebení za dobu co ho měla. Jinak slušně poslat do háje, ať vám to dá písemně. Pak jí písemně odpovíte - zopakujete požadavek předání ve stavu jak převzala + opotřebení a ať si to vymáhá soudně (na to se vykašle pokud má rozum)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 16:02

Kupní smlouva měla být sepsána nejlépe podle vzoru,např. na

http://www.brzyvozy.cz/prepis-auta/ - tam je vše. Ale i když Vaše smlouva tyto náležitosti neobsahuje,je podle OZ platná.

Dotyčná paní si plete ustanovení Občanského zákoníku. U smlouvy mezi dvěma občany platí ustanovení OZ 1724 a další. Pro tento případ říká OZ v 1765 následující - cituji

Dojde-li ke změně okolností tak podstatné, že změna založí v právech a povinnostech stran zvlášť hrubý nepoměr znevýhodněním jedné z nich buď neúměrným zvýšením nákladů plnění, anebo neúměrným snížením hodnoty předmětu plnění, má dotčená strana právo domáhat se vůči druhé straně obnovení jednání o smlouvě, prokáže-li, že změnu nemohla rozumně předpokládat ani ovlivnit a že skutečnost nastala až po uzavření smlouvy, anebo se dotčené straně stala až po uzavření smlouvy známou. Uplatnění tohoto práva neopravňuje dotčenou stranu, aby odložila plnění.

Z toho pro Vás vyplývá následující : kupec se může domáhat obnovení jednání s prodávajícím,pokud dodatečně zjistil zvlášť hrubou závadu,kterou nemohl při koupi předpokládat. /což u starého auta předpokládat musel/.

Následující paragraf říká :

Nedohodnou-li se strany v přiměřené lhůtě, může soud k návrhu kterékoli z nich rozhodnout, že závazek ze smlouvy změní obnovením rovnováhy práv a povinností stran, anebo že jej zruší ke dni a za podmínek určených v rozhodnutí. Návrhem stran soud není vázán.

Pro Vás vyplývá toto : o neplatnosti kupní smlouvy může rozhodnout jen soud. Návrh se všemi náležitostmi musí podat kupec. Tečka. Takto informujte protistarnu,popř. Vám takové sdělení naformuluji.

Sdružení obrany spotřebitelů ,poradna Šumperk - makon @asociace-sos.cz

Jinak jsou zde jen dohady

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pm*
Datum: 18.11.14 17:19
Smlouva je odsud. http://www.ipojisteni.cz/clan…i-smlouva-na-auto-vzor/..byla bych vdecna za nejake to sepsani neceho..nechci soud..ale nechci ji vracet tech 7 tisic..kdyz vim ze auto bylo ok...jezdilo se s nim vyborne proste..starsi ale jezdila jak drak..dala si ho do servisu a tam ji nasly hrpmsdu vad..ale ja o nich fakt nevim ani pritel :( o vsem co jsme vedely jsme ji rekly
Datum: 18.11.14 18:08
avatar

Já bych to viděl takto-asi tomu nerozuměli,auto šoupli do servisu a ten vidí neznalé a tak che vytřískut majlant!

Jednoznačně jak píší někteří- něco v tomto stylu: ano,vrátím Vám peníze a vezmu auto zpět ale ve stejném stavuv jakém Vám bylo předáno a od kupní sumy odečtu určitou sumu jako půjčovné a kilometrovné dle tarifů půjčovny aut!Pkd nesouhlasíte-obraťte se na soud který o tomto rozhodne!

Jo a ještě doporučit že neustálé otravování SMS-kami či voláním je trestné a pkd neustanou,podáte trestné oznámení!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 18:37

Zdravím,

před třemi lety jsem prodával 15 let staré auto.Do kupní smlouvy jsem napsal závady o kterých jsem věděl a zároveň jsem do smlouvy dal dodatek,že stav odpovídá stáří a s tím je třeba k této koupi přistupovat.Součástí smlouvy byly i fotografie aktuálního stavu vozu.A to jsem to prodával kolegovi z práce.

Jinak bych ve Vašem případě udělal totéž co ostatní radí-naúčtovat půjčovné,nebo že to se slevou vezmete zpět.V krajním případě by se taky mohlo stát,že vozidlo mohlo být použito k nějaké trestné činnosti,i když je to asi nepravděpodobné.Ale pochybuji,že se kupec s Vámi bude chtít soudit,to by se celkem jistě nevyplatilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.