Bodový systém

Od: Datum: 17.11.14 21:10 odpovědí: 11 změna: 18.11.14 17:59

Chci se zeptat

dneska jsem přejel přejezd, který začal blikat těsně předemnou a hned jsem dostal 1000 pokutu a určitě nějaký body. V seznamu přestupků je to braný jako nejtvrdší přestupek a je za něj 7 bodů. Jelikož jsem řidič kriminálník pouze hodinu, nevím jestli dostanu všech 7 bodů, nebo jestli se jedná o rozpětí mezi 0 a 7 body a pouze úředník na úřadě rozhodne kolik vlastně dostanu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 21:12

sedm na tvrdo rozmezí neexistuje

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.11.14 21:18

Záleží na situaci, zda by si stihnul bezpečně zastavit. Je to jako projet na oranžovou - červenou do křižovatky. Teď už je pozdě. Pokuta je a těžko posoudíme, kde se to stalo, kolik metrů před kolejištěm a kdy začalo VUD blikat.

7 bodů natvrdo. Nejedná se o rozmezí. Ještě se to dá smáznout školou smyku tuším...

Bodů máš 12 a maže se to automaticky po roce bez přestupku.

doplněno 17.11.14 22:41:

Váhu to má stejnou, protože na červené v křižovatce nehrozí takové následky jako při střetu s vlakem.

Ohodnoceno: 2x

Od: dr
Datum: 17.11.14 21:30

Těžko se to posuzuje no ... oni jeli za mnou a viděli to z větší dálky. Zastavit bych určitě stačil, stačilo na to prostě dupnout. Spíš si myslim, že ten paragraf je pro takový případy co se rozhlídnou na blikajícím přejezdu a když nic nevidí tak prostě jedou. Já jsem hrozně nekonfliktní člověk a rozhodně se nehodlám s nikym hádat a tahat se po úřadech.

Trochu mě zarazilo že jsem stejně obodován jako neposkytnutí pomoci, jízda bez řidičáku nebo nehoda s usmrcením.

Datum: 17.11.14 21:35

O ni jeli za mnou a viděli to z větší dálky - KDO? PČR? záznam mají?Pokud ne je to tvrzení proti tvrzení , ale to jste asi potvrdil na místě ,ted už těžko s tím něco zmůžete ,

Mě taktéž tvrdili 3 poliisté že jedu na červenou , neuspěli .

Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 17.11.14 23:16

Zdravím, pokud zastavit šlo, tak jste měl zastavit, ale pokud nešlo, tak nejde nic dělat. Kolikrát ve městě je to tak hustý, že dupnout na to je o to, aby Vás tam někdo natlačil.

P.S.: Byla u nás porucha přejezdu a asi 3 dny trvalo než to opravili. Během této poruchy to sporadicky začalo blikat, ale nic třeba nejelo a kamarád, aby tam nečekal, když věděl, že tam problém je (viděl tam pracovníky ráno když jel jak dávají signál), tak se rozhlídnul a normálně to na signál stůj přejel. Ihned majáček a už to na něj zkoušeli. Řekl jim, že už druhý den je tam nahlášena sporadická závada a že když se rozhlídnul a v dálce na obou stranách vlak neviděl, tak to přejel (pracovníci dráhy tam nebyli). Nechali ho být a dali mu za pravdu, že v tom případě by tam stál snad celý den a také se to tam štosovalo, protože každý neměl na to přejet. Co je ale důležité, že se jednalo o přehledný úsek a vlak byl osobní motorák, elekřina tu není. Kdyby to byla elektrická souprava, tak by to asi nerisknul (vyšší rychlost vlaku). Každopádně s vlakem si není radno zahrávat. I když by to zabrzdil strojvedoucí třeba na 20 km/h, tak v autě je to totálka- větší energie díky vyšší váze soupravy. To samé tramvaj, když nevím, tak raději stojím a nechám projet.

Od: asd*
Datum: 18.11.14 13:52

Měl jsi nesouhlasit a tvrdit že jsi už nemohl bezpečně zastavit - je to jako jízda na oranžovou. Pokud jsi zastavit mohl tak jsi zastavit měl a pokuta je na místě. Vlak je vlak a průšvihů je u nás víc než dost... Body = už to tu padlo.

Datum: 18.11.14 16:23

Gumídku-jem malinká oprava-pkd máš 12 dobů-jsi bez ŘP! Za přestupky se dávají!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.11.14 11:50

Zaplatil jste tak s tím souhlasíte

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.11.14 14:12

Je to tak,jak píše bambula®.Zaplacením pokuty souhlasíte se svým přestupkem.Na pravidelném školení řidičů nám to vtloukal do hlavy jeden velmi dobrý instruktor.Mně se něco podobného stalo na přejezdu s busem plným lidí a navíc v protisměru přijížděli pomahači.Jeden z nich začal zuřivě gestikulovat,tak jsem mu ukázal fako.Doufal jsem,že to otočí a na zastávce si to vyříkáme.Já měl na výběr,zastavit jsem prudkým bržděním sice mohl,ale všichni cestující,kteří stáli, by skončili na podlaze.Neriskoval jsem ani srážku s vlakem,protože signalizace se rozsvítí s určitým předstihem a stane-li se tak 5metrů předemnou neriskuji nic.

Od: asd*
Datum: 18.11.14 14:27

PS: dobrá rada - v Německu pomahačům fako neukazuj, vyjde to hooodně draho.

Já mám zase zkušenost s autobusákem, který vesele vjel na blikající a měl co dělat aby stihl ujet před nárazníkem - zadek autobusu ujel před vlakem tak o dva metry. Si myslel "v pohodě, to ještě stihnu" Sice stihnul, ale dost se u toho opotil, pak mu ještě cestující chtěli dát přes hubu :-D

Ale samozřejmě pokud se rozsvítí těsně před nosem tak je nesmysl zaflekovat jen abych tam nevjel.

Datum: 18.11.14 17:59

droidde, pokud jste zaplatit jen 1000Kč, ušetřil jste minimálně 1500Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.