Povinná pojistka auta

Od: Datum: 17.11.14 19:06 odpovědí: 12 změna: 18.11.14 20:20

Dobrý den,

potřebuji poradit: Manžel (dnes již exmanžel) na mne dal do převodu favorita v dezolátním stavu, o tomto převodu jsem nevěděla, ani jsem od něj nikdy neměla klíčky - až po odstěhování po mě chtěl plnou moc na sešrotování, - to jsem si myslela, že mi chce sešrotovat formana, kterého jsem vlastnila a jezdila s ním - že to je další z naschválů exmanžela. Po zjištění na odboru dopravy, že je favorit opravdu v převodu na mě, jsem s tím nesouhlasila, žádnou plnou moc jsem nikdy nepodepsala k převodu a ani mi nebyla úřednicí ukázána. Prý to mám oznámit na policii, což jsem učinila. Tam to odložili s tím, že původní majitelka P. B. o tom nic neví, jelikož převod zařizoval její zesnulý manžel a plnou moc nemá. Dále mi policisté sdělili, že mám favorita řešit v majetkovém vyrovnání při rozvodu, ale jelikož si manžel většinu věcí nechal pod zámkem a já nemohla prokázat, kde se věci nacházejí, byly nám rozděleny pouze nemovitosti, movité věci a tudíž i favorit se vůbec neřešil.

Exmanžel po podpisu mé plné moci ke šrotaci favorita nechal sešrotovat 25.11.2009 a doklad mi vhodil do schránky s SPZkami a techničkáky. SPZ a velký techničák se mi bohužel ztratil při stěhování, takže nyní mám opis dokladu o šrotaci a malý techničák.

ČKP mi žádný dopis - upomínku o pojištění nikdy neposlala, nevím jestli kdy bylo auto pojištěno a ve které pojišťovně a já za něj nikdy nic neplatila.

Nevím kde zjistit jak mám postupovat, nechce se mi za špatný žert exmanžela splácet tisíce za pojistku vraku, který jsem nikdy nechtěla a neřídila - měla jsem formana v pojízdném stavu, na rozdíl od předmětného favorita.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 19:13
avatar

Dokončila jste na sebe převod?Pkd ne,tak nic neřešte,jen uschovejte zbytek dokladů ORV a protkol o likvidaci!Pkd by se ozvala ČKP tak jim v zákonné lhůtě doložte neprovozování-kopií dkladů o likvidaci!

Ještě doporučím,prohledat zde na poradte tuto sekci (a-m ) a dotazy na toto téma a odpovědi zde nejzkušenějšího v této porblematice-p.Milana Cukráře

doplněno 17.11.14 20:06:

Ne nejste dlužníkem nikde!Provozovala jste to auto?pkd ano,tak dlužíte,pkd ne tak nedlužíte nikde nic.Viz výše!

doplněno 17.11.14 20:09:

Samozřejmě Vám budou na úřadu tvrdit že jste majitelka,a že musíte dohlásit-protože vyberou nějaké peníze 800kč za dohlášení + ekovýpalné což asi bude u Fa 10 000 nebo spoň 5000kč! proto to tvrdí!Nechte v polopřevodu.nělkdy v příštím roce zanikne i papírově samo!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zuzkamatej*
Datum: 17.11.14 20:00

Nedokončila jsem převod, ale na odboru dopravy říkaly, že už jsem nový majitel, že s tím nic nenadělám, tak bych nerada měla nějaké dluhy. Též byla nějaká časová prodleva mezi nahlášením do převodu a sešrotováním auta. Nerada bych se dostala do větších dluhů, natož kvůli exmanželovi. Právě nevím zda jsem někde dlužníkem za pojistku a v jaké výši, aby dluh nevzrostl o nějaké penále, úroky. Děkuji za odpověď, dnes jsem na tuto poradnu narazila poprvé, tak se tu ještě nevyznám.

Od: k2
Datum: 17.11.14 20:16

Predstava, ze urednik chce vybrat penize je ponekud scestna. Urednik bude pouze chtit postupovat dle zakona.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zuzkamatej*
Datum: 18.11.14 11:25

Nevím zda myslíte úředníka na odboru dopravy nebo v pojišťovny, ale kdyby úřednice dopravy okopírovala falešnou plnou moc, mohla bych se já bránit, kdežto nikde nic a všichni jsou z obliga, kdežto já mám tedy zřejmě doživotně v převodu auto, které jsem nikdy neměla a úřednice dopravy po mě jen chce poplatek za předvod, který bych i zaplatila, jen abych to měla z krku, ale musela bych vědět, že bude auto i odhlášené u pojištovny a že tam nebudu já dlužníkem. Tahle situace, že mám dělat mrtvého brouka se mi nelíbí.

Datum: 18.11.14 16:13
avatar

Je sice hezké ,že se Vám to nelíbí,ale je to Váš problém a nejlepší řešení jak jsem písnul.Pokud chcete tak si klidně zaplaťte převod na Vás za 800 a pak hned v jednom kroku vyřaďte, stím,že některé úřady chtějí i ekopoplatek takže Vás toto legální může přijít až na 10 800kč ,ale jakmile tam bude pohyb ,tak ČKP bude chtít za celou dobu nemalý obnos-ten také zaplatíte?Pkd to necháte "vyšumět" tak Vy nezaplatíte nic

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzkamatej*
Datum: 18.11.14 20:13

diesel OK, můj problém, jen jsem reagovala na připomínku K2, že úředník jede podle zákona, já si myslím, že v mém případě ani úřednice žádnou plnou moc neviděla - i když tvrdila, že ano, neměli povinnosti plnou moc ofotit a tak mě do toho zatáhla. Proto jsem psala zde dotaz a ne ČKP, protože nechci platit tolik za auto, které mi nikdy nesloužilo a ještě si při mateřské na to půjčovat - jen by se mi lépe spalo, kdyby to šlo úplně zrušit a nemusela schovávat techničák. Děkuji za odpověď

Od: huert
Datum: 17.11.14 21:21

Trochu mimo, ale jak jste mohla ztratit SPZtky? Přece to není drobný prstýnek či náušnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzkamatej*
Datum: 18.11.14 11:31

Bohužel v krabici kde jsem to měla i s papíry od toho auta jsem našla jen malý techničák, přítel neví že by to vyhazoval a já to nestěhovala osobně sama a stěhovali jsme se narychlo s dětmi a ztratilo se mi i vybavení pro děti. Nebylo v mých silách uhlídat zloděje na chodbě a přitom hlídat mimino a do toho balit. Kopii zápisu o šrotaci jsem si vyžádala dodatečně, tam kde bylo sešrotováno.

Datum: 18.11.14 11:47

Podejte na ex manžílka trestní oznámení za podvod, buď, na policii neb zastupitelství, neb on-line

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzkamatej*
Datum: 18.11.14 20:06

Já podala oznámení na majitelku auta paní P. B., jelikož já si jen myslím, že do převodu to na mě dal exmanžel, jelikož on auto na zahradu přivezl, ale žádnou plnou moc k převodu jsem mu nedala a na policii mi řekli, že mi to jako dárek mohl koupit, asi tím nic neporušil - nevím. O odložení jsem již psala v původním dotazu.

Datum: 18.11.14 18:06
avatar

Zuzanko,

nevytahuji se, ale tomuto oboru opravdu rozumím, jako kolega Diesel a proto doporučuji, abyste se řídila radou pana kolegy Diesla.

Vy žádný problém nemáte, nic nevlastníte, nikdo Vás nikam nežene. Jen si namlouváte, že je problém. Opravdu není.

Věříte mi?

doplněno 18.11.14 20:38:

Musím se pochválit sám...touto problamatikou se zaobírám od roku 2009-2010. Několk stovek případů.

Ptala jsem se i známé z magistrátu a jen by mi zařídila převod bez eko daně, ***tomu nevěřím, co by napsla do techničáku?

ale když jsem řekla, že co povinné ručení, tak to už neví. *** to toho ale opravdu moc neví..

Taky jsem se ptala pojišťováka a ten jen zjistil, že auto nebylo pojištěno u nich a ať se obrátím na ČKP. ***taky špatná rada..

Takže komplexně mi neuměl nikdo poradit.****zde najdete opravdu seroizní rady..
Dokud Vás nikdo neosloví, nic neřešte. Až se někdo ozve, najděte si mne, třeba on line a problém vyřešíme..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zuzkamatej*
Datum: 18.11.14 20:20

Děkuji za odpověď Milane, jsem ráda, že problému někdo rozumí narozdíl ode mě a že je i tato poradna, jež mi ušetří peníze. Ptala jsem se i známé z magistrátu a jen by mi zařídila převod bez eko daně, ale když jsem řekla, že co povinné ručení, tak to už neví. Taky jsem se ptala pojišťováka a ten jen zjistil, že auto nebylo pojištěno u nich a ať se obrátím na ČKP. Takže komplexně mi neuměl nikdo poradit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.