Dopravní nehoda - následky?

Od: Datum: 16.11.14 14:18 odpovědí: 5 změna: 16.11.14 18:12
Dobrý den, ahoj,
měl bych na Vás prosím dotaz. Minulý týden se mi stala dopravní nehoda, kdy jsem čelně narazil do jiného vozu, který jel na červenou. Řidičku a její spolujezdkyni odvezla záchranka. PČR na místě byla a dle kamerových záznamů bylo jasné, že se jedná o chybu paní, protože asi po 5 sekundách co už byla čerená se rozhodla, že ještě projede. Na místo pak přijel nějaký chlap a snažil se mě napadnout, naštěstí ho vždy stihl zadržet nějaký příslušník PČR. Ze strany viníka dopravní nehody jsem byl napadán a bylo mi vyhrožováno smrtí apod.. že jsem prý nehodu zavinil já. Věc byla policií vyřešena v blokovém řízení. Od cizí osoby jsem se dozvěděl, že na mě chtějí podat žalobu, že jsem je zranil, ale na toto snad právo nemají, ne? Já byl oběť jejich hazardu a oni se mi ještě chtějí mstít. Poraďte prosím, co mám dělat?
Mimojiné ještě dodám, ře následující den jsem byl kvůli obtížím u lékaře a nález byla podvrtnutá krční páteř a otřes mozku.
Jak se mám prosím bránit?
Děkuji,
KRAL.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkral
Datum: 16.11.14 14:27
Ještě pro info dodám, že jsem byl policií dotlačen k tomu, aby se věc vyřešila na místě a nepředával jsem ji do správního řízení. Naíc paní dostala jen směšnou pokutu 500kč. Prý se jedná o vlivné lidi, tak mám trochu obavy.
Děkuji.
Datum: 16.11.14 14:31

Právo je na vše, jen otázka co projde a projde jim to co sám dovolím.

V první řadě mít zápid od policie, že jste nehodu zavinil. pokud jste nehodu nezavinil, tak si úraz způsobili sami.

Pak u lékaře, aby byl zápis o vašem zdravotním stavu a to v souvislosti s dopravní nehodou.

A jak se říká. nejlepší obranou je útok. Já bych po životních zkušenostech šel za právníkem a prokonzultoval bych s ním podání žaloby na odškodnění. Raději dám teď 500,- za konzultaci s odborníkem, než se třásl co nastane a pak sám čelil žalobě. Jináč vyhrožováním smrtí - a jak je patrné v vašeho popisu ve vás vyvolal pocit nebezpečí - je trestný čin. příslušný paragraf to řešítak, že postačuje ústní vyhrožování, které musí ve vás vyvolat pocit nebezpečí. Opravdu bych šel do právníka.

doplněno 16.11.14 14:33:

Pokud jsou to vlivné osoby, tak bych nad právníkem neváhal.

Ohodnoceno: 2x

Od: krkr
Datum: 16.11.14 14:36
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Asi to bude nezbytné. Věc byla vyřešena v blokobém řízení a paní byla uznána jako viník. Jen mám strach aby se vše neotočilo proti mně.
Datum: 16.11.14 17:36

Pane Králi,

pokud přestupek byl vyřešen pokutou 500Kč, tak je šetření u konce. Lze si (klidně obě strany) podat žalobu na toho druhého. Nelze předjímat soudní rozhodnutí...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.11.14 18:12

Pokud by mě naznačil pomahač a chránič,že se jedná o Hogo Fogo, tak okamžitě volám inspekci, kterou by měl mít každý občan v seznamu a trvám na výměně hlídky

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.