Je tato značka dobře umístněná?

Od: Datum: 15.11.14 22:25 odpovědí: 13 změna: 17.11.14 22:05

Myslíte si, že značka "hlavní silnice" je zde v pořádku umístěná? Jedná se o křižovatku typu T a značka je umístněná na straně, kde není výjezd zprava. Tedy podle pravidla "pravé ruky" není možné, aby zprava něco ohrozilo nebo omezilo vozidlo jedoucí po hlavní silnici...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.14 22:31
avatar

Mícháte jabka s hruškami ,

Kde jsou značky tak se nepoužívá pravidlo pravé ruky , značka je umístěná v pořádku

doplněno 17.11.14 21:58:

Zbytečně tam ta značka není - jsou lidi co mají problém za jízdy rozlišit levou a pravou a značka Hlavní jim to ulehčuje .

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd*
Datum: 15.11.14 22:44

Je tam trochu zbytečná - bez značky by platilo pravidlo pravé ruky a vyšlo by to nastejno. Takhle je to možná přehlednější, aspoň pro české řidiče...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.11.14 22:50
avatar

Ano je, podle toho, co vidím na fotce, je značka hlavní silnice i z druhé strany, zde jsem vám ukázal, jak to lze řešit:

A) : Případ na fotce, dříve se tak označovala většina křižovatek pro přehlednost

B): Případ, který asi myslíte. Používá se na méně frekventovaných cestách, typicky v městské zástavbě, při nových stavbách a rekonstrukcích, z důvodu snížení nákladů, jelikož stačí, že ten, kdo jede z leva, ví, že je na hlavní.

C): Jen přednost zprava, základní řešení používané hlavně v obytných zónách a oblastech při zklidňování dopravy, v centrech měst, řidiči jsou nuceny zpomalit a dát přednost zprava před každou křižovatkou.

Takže vámi uvedené řešení vidím jako naprosto bezproblémové.

doplněno 15.11.14 23:07:

to @layborrr:

Není pravda, běžně se řešení s jednou značkou používá:

vizte třeba zde: (Plzeň - ulice Alej svobody x Sokolovská)

doplněno 17.11.14 17:20: Samozřejmě, řešení s jednou značkou myslím jen s jednou značkou na hlavní. Ne že by byla jen na vedlejší.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.14 22:50
avatar

S tím pravidlem je to pravda, asi máte tedy pocit že je tam ta značka nadbytečná. Není to tak, jak psal @layborr zde určeno která silnice je hlavní a které jsou vedlejší a bude se na nich dávat přednost vždy, bez ohledu na ruce. Na trubce by ještě mohla být dodatková tabulka s naznačeným tvarem křižovatky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: layborrr
Datum: 15.11.14 22:57

to stonek - znovu si přečtěte co jsem napsal,napsal jsem Kde jsou značky tak se ruce nepoužívají !

doplněno 16.11.14 08:16:

to stonek - OK ,

to tomibender - křižovatky jsou dle norem bud bez úpravy s předností v jízdě nebo s úpravou (značky ,semafor)

Ta značka je tam sice zbytečná (Plzeň) ale musí tam být - jiné řešení není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 00:15
avatar

Přečetl jsem, nic se nezměnilo, napadá mi že jste asi přehlédl čárku v mém příspěvku. Začátkem druhé věty jsem celkem nešťastně negoval větu první.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janda
Datum: 16.11.14 07:04

Značka tam nemá správně co dělat a příslušný silniční správní a dopravní úřad, který rozhoduje o umístění DZ, by to měl vědět. Existuje dokument Zásady pro osazování DZ, který by měl mít úřad k dispozici a kterým by se měl řídit..je určen proto, aby nedocházelo k právě takovýmto případům. Pak se divíme, že je všude značek tolik, že se nedají kolikrát ani sledovat. U tohoto tvaru křižovatky je značka v tomto směru nadbytečná, neb vozidlo přijíždějící v tomto směru má přednost vždy, tedy jak dle obecné úpravy, tzn. pravidlo pravé ruky, tak i dle místní úpravy, tzn. řešení křižovatky svislým DZ. Argumenty, že tímto je označena pro přehlednost křižovatka jsou mimo, označení v tomto místě řidiči žádnou novou informaci nesděluje, stejně tak by bylo k ničemu sem doplňovat dodatkovou tabulku s tvarem křižovatky. To je zbytečné i u ostatních větví této křižovatky..je velmi jednoduchá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.14 22:11

Máš pravdu, že by Správa silnic mohla tu jednu značku umístěnou ve směru pohledu z fotografie ušetřit, protože vozidla jedoucí v tomto směru vjíždějí do křižovatky zprava a mají tak přednost. V protisměru ovšem ta značka má význam, protože ruší právě přednost vozidlům přijíždějícím do křižovatky ve tvaru T zprava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 12:01
avatar

Jedu po silnici ve směru fotky a vidím značku, že jedu po hlavni silnici. Z druhé strany je taky značka a je OK.

Nevidím jediný důvod, proč by tam nemohla být tato značka. Souhlasím s layborem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.11.14 22:06

Důležitá je právě ta značka "z druhé strany " - v protisměru ! Je špatně na fotce vidět, ale je tam. Vozidlo jedoucí v protisměru by bez této značky muselo dávat vozidlům přijíždějícím zprava přednost !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirib32*
Datum: 17.11.14 21:37

Ano, naproti je značka "hlavní silnice", což chápu. Podle mého je z pohledu fotky tato značka úplně zbytečná. Nehledě na to, že je instalována po každých cca 100 m, což mi přijde šílené...

Od: janda
Datum: 17.11.14 22:01

Ale přesně o to jde..křižovatka má celkem tři větve, ale označeny správně mají být jen dvě z nich. Na té třetí, která má vedlejší komunikaci po levé ruce, je zbytečná, resp. správně by tam dopravní značka být neměla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 17.11.14 22:05

Křižovatky jsou dle norem bud bez úpravy s předností v jízdě nebo s úpravou (značky ,semafor)

Ta značka je tam sice zbytečná ale musí tam být - jiné řešení není.

Navíc zbytečně tam ta značka není - jsou lidi co mají problém za jízdy rozlišit levou a pravou a značka Hlavní jim to ulehčuje .

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.