Noční řízení - Polarizační brýle

Od: Datum: 15.11.14 01:23 odpovědí: 7 změna: 16.11.14 22:57

Chtěl bych si koupit polarizační brýle na řízení. Důvod pro který si je chci koupit je, že jsem četl že v noci odrážejí světlo ze světlometů z protijedoucích aut a tím pádem to tak neoslňuje.

Prosím ty kteří mají zkušenost s takovýmito brýlemi o krátké zhodnocení, jestli to funguje nebo jestli je to lež.

doplněno 15.11.14 01:26:

údajný efekt:Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.14 04:29
avatar

Udajný efekt není tak silný jak ukazují , nicméně po pár letech závodního ježdění člověk ocení kvalitní brýle a pokud člověk vyzkouší brýle od ťoňga za 100czk a něco profi za 1000czk, jde to dost poznat...

NA denní světlo odstraní "vodnatění" silnice, při šeru dokáží vytáhnout barvy a v noci pohltí to nejdostřejší světlo, lze dobře vyzkoušet s baterkou proti brýlím ale nejlépe venku na slunci..

Takže jo, pokud s tím má člověk problém oplatí se to koupit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 22:57
avatar
Origo polarizační brýle (otestovano) jsem viděl za 300 v kamenné prodejně ja jen, že zdaleka nestojí tisícovku, ač všechno jde koupit dráž.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.14 12:07
avatar
Ano, brýle fungují. Jak bylo řečeno výše - kvalitní brýle mají lepší účinky.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.14 12:16

Jo jo souhlas ,hodně to používají rybáři třeba muškaři , ruší to odlesk vodní hladiny a do vody je krásně vidět.Zdar.Toť má zkušenost.

Kvalitní prodávají také v rybářských potřebách.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hujer123*
Datum: 15.11.14 22:35

Polarizační brýle pro řízení v noci je nesmysl. V noci potřebuje oko co nejvíce světla a polarizařní brýle ho v podstatě polovinu odfiltrují. Na noc brýle s antireflexní vrstvou, případně proti oslnění, zejména xenony, žlutě zabarvené. Polarizační brýle jsou vhodné jako sluneční.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.14 21:18
avatar

koupila jsem si je - ale takový efekt, jak slibují, fakt nemají... podle mě jsou to zbytečně vyhozené peníze... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.11.14 22:38
avatar

Polarizační brýle jsem ještě nepotkal. Ale polarizací se v podstatě odstraní polovina běžného světla. Nedokážu si zdůvodnit, proč by mělo být světlo od reflektorů aut polarizované, aby brýle mohly mít nějaký účinek, leda by se trochu polarizovalo průchodem šikmým čelním sklem. Spíš bych se možná bál, aby brýle např. nepotlačily světlo odrazek na kolech, vestách apod., to by se muselo prověřit; ale asi ne, odrazky nebývají "jednostranné". Zatím to vidím tak, že by brýle mohly pomoci při jízdě za mokra, že by částečně potlačily odlesky protijedoucích aut od mokré silnice; ale kdyby ty brýle měly skla špatně otočena, tak by potlačily vše ostatní, jen ne ty odlesky. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.