Polopřevod a odhlášení

Od: Datum: 13.11.14 12:22 odpovědí: 13 změna: 19.11.14 19:11

Dobrý den, rád bych se s Vámi podělil se svým problémem a poprosil o radu co s takovým vozidlem dělat.

Jako mladý a nezkušený motorista jsem koupil auto z jiného kraje od jedné osoby. Bylo to úsporné vozidlo, se kterým jsem si myslel, že ušetřím na cestě do školy, tomu tak nebylo a byl to opak když jsem začal řešit různé problémy a auto se stávalo nepojízdným. Tedy.. jel jsem pro auto, které mi předal s malým technickým průkazem a kopií velkého tp., řekl, že originální velký technický průkaz ztratil, jelikož se stěhoval a že nový pošle poštou. I přes různé vyhrožování tak neučinil a ani neučiní. Auto je starý Peugeot se stářím cca 20 let. A teď k věci:
1. majitel auta pan A auto prodal a odhlásil na pana B (pan, který prodal auto mě), pan B auto nepřihlásil pouze je na něj odhlášené, platil pojistku a autem jezdil, poté prodal auto mě. Takže mám auto- už nepojízdné, kupní smlouvu, malý tech. průkaz ustřihlý a velký tech. průkaz jen kopii a pojištění platím.
Auto chci zlikvidovat a nějak odhlásit aby jsem s tím neměl nadále žádné problémy a nechci ho tu už na zahradě ani vidět, jak postupovat?... Zařídil jsem si přes známého, že auto zlikvidují a dají mi Eko papír i bez toho, že mám pouze kopii velkého tp. Pak tedy na úřad dojdu auto odhlásit? Nebudu platit eko daň? Předem děkuji za odpověď. Hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 12:59
avatar

1) V případě že nedojde k převodu vozidla eko-daň se platit nebude. 2) Vozidlo může trvale vyřadit z provozu jen ten, na koho je v registru zapsané. Bez ohledu na to na koho je vystaven protokol o ekolikvidaci. Bude tedy potřeba aby buďto tento papírový vlastník osobně zašel na magistrát a vyřadil ho, nebo Vám (či někomu jinému) napsat plnou moc k zastupování jeho osoby v této věci. 3) Existuje možnost, že od r. 2015 by měla být auta v polopřevodu (v němž se to Vaše nachází) automaticky vyřazena.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tex®
Datum: 13.11.14 13:04

Auto odevzdejte ve sběrně, které Vám vystaví doklad o převzetí autovraku.

Na úřad vemte malých tech.průkaz, potvrzení o převzetí autovraku a reg.značky.

Dále budete potřebovat kupní smlouvu. Lepší je ale prohlášení pana B, že vozdlo nehodlá provozovat a souhlasí s převodem

vozidla na Vás+kupní smlouva.

Na úřadě auto chtějte trvale vyřadit. Auto se nejdříve přihlásí a následně trvale vyřadí. Obětujte 100 Kč a chtějte nový tech.průkaz(duplikát), protože v něm bude zápis o trvalém vyřazení. Pokud nebudete mít duplikát TP nevadí, ale v tomto případě chtějte potvrzení a o trvalém vyřazení- říká se tomu výdej dat(50 kč - potřebujete pro pojišťovnu). Platit budete 800 kč - EKO se neplatí.

Tex

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.14 17:10
avatar

Texi Vaše řešení je sice spávné,ale nákladné! Proč raději nezvolit druhou cestu,bez zbytečné platby státu? A navíc ještě za vykuka který ani nebyl schopen dohlásit na sebe?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa555*
Datum: 13.11.14 13:21

Dobře, tak už vím jak postupovat. Děkuji za rychlé odpovědi, jsem Vám vděčný. Hezký den

Datum: 13.11.14 13:56
avatar

pepo, další rada.

Vozidlo předejte na ekolikvidaci oprávněné firmě, na doklad si nechte vystavit jméno osoby naposledy uvedené v techničáku. Obdržíte finanční částku, kterou investujte do něčeho potřebného.

Značky od vozidla a doklady si uschovejte. Na úřad nechoďte, zbytečně jim budete dávat peníze. Po novém roce vstoupí platnost novela zákona 56/2001, kde je uvedeno, že po půl roce vozidla v polopřevodu zaniknou.

Dle mojí rady ušetříte peníze, a za vrak ještě ušetříte.

Pro co se rozhodnete?

doplněno 13.11.14 17:21:

Diesle, děkuji

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.14 17:09
avatar
Milane - *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa555*
Datum: 15.11.14 17:37

Děkuji, dobře to by bylo asi nejlepší . Udělám tedy to, že auto předám likvidační firmě, kde získám doklad o likvidaci vozidla. Poté si vše uschovám a počkám než přijde platnost zákona a nebo půjdu na úřad a auto vyřadím dříve. Jelikož touto novelou zákona se pokládá datum někdy okolo konce června tak nevím jestli je to z ekonomické stránky výhodné počkat a nebo zrušit dříve. Je to asi jedno, pojištění na půl roku bude stát cca 1000kč a to odhlášení asi taky tak, ale bude s tím více starostí.

Datum: 15.11.14 20:52
avatar

Pokud Vám nedělá problém dát zbytečné peníze za pojištění a úřadům, tak nedělejte nic a ušetřené peníze dejte na charitu...

A bez starosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa555*
Datum: 16.11.14 13:07

To nemyslím ale myslím to, že pojištění na vozidlo mi bude stát na ten půl rok než se ty auta vyřadí cca 1000Kč a když to půjdu na úřad odhlásit resp. přepsat za 800Kč a vyřadit tak to vyjde asi na stejno.

doplněno 16.11.14 13:08:

Nebo když tedy budu mít doklad o eko likvidaci tak mohu zrušit pojistku? I když auto tedy nebude odhlášené? To mě nenapadlo...

Datum: 16.11.14 16:14
avatar

Pepo555 jste jako malý Pepíček z první pomocné!

Pan Milan Vám jasně napsal- auto nechte oproti protokolu ekeolokvidovat,doklady (RZ či SPZ,TP,ORV nebo OTP,protokol ekolikvidace) uschovejte a PR zrušte.Pkd se ozve ČKP tak v zákonné lhůtě doložte kopií protokolu že auto NEMUSÍ mít PR!

doplněno 19.11.14 16:30:

Vy jste fakticky jako malej pepíček.Doložte nám zde na poradně jak byste chtěl provozovat auto na které je protokol o ekolikvidaci!

ČKP jen zkouší a pkd se někdo bojí a pro klid duše zaplatí,tak je to s prominutím vůl.Chytrý člověk doloží ekoprotokolem že nemusí platit nebpť nelze provozovat něco co neexistuje!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa555*
Datum: 19.11.14 15:41

Já to chápu, auto zlikviduji dostanu eko papír a na ten zruším pojistku. Ale zase jestli se tedy ozve ta ČKP tak z toho nemám dobrý pocit aby se mi pak nevyšplhalo čekání na platnost zákona na nějakých 70Kč za den...

Datum: 19.11.14 18:44
avatar

pepo, až se někdy ozve čkp, tak se ozvěte a vyřešíme problém. Musíte se ale ozvat hned, nikoliv jako někteří, kteří mají již od soudu několik příkazů k úhradě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa555*
Datum: 19.11.14 19:11

Až by se ozvala tedy čpk tak bych jim musel doložit ten papír o ekolikvidaci.. Já v TP nejsem takže se asi prvně ozvou tomu majiteli co je v polopřevodu a ten asi doloží kupní smlouvu a půjdou po mě nebo nevím jak..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.