Zpětná eko likvidace?

Od: Datum: 10.11.14 12:04 odpovědí: 12 změna: 13.11.14 09:15

Dobrý den dříve jsem vlastnil osobní vozidlo a měl sem na něj normálně pojištění ale měl jsem odjet na rychlo a stěhovat se do zahraničí vozidlo bylo nepojízdné a já o eko likvidaci neměl ani šajn a tak sem auto dal do sběrny za rohem jenže sem se nečekaně po pár letech vtátil do ČR a chodí mě dopisy od české kanceláře nepojištěných a chtějí po mě nemalé peníze a ted nevím co s tím abych to nemusel platit takovou velkou částku od vozidla mám spz,techničáky i fotky a říká se že se nelegalně dělají eko likvidace jenže já bych jí potřeboval zpětně ale to asi nepujde že? když to jde pak odhlašování přes uřad hlavně vozidlo zustalo ve stavu tak že na mě bylo odhlašené a já jíž nepřihlásil protože se stalo plně nepojízdnym nebo mě ještě napdlo že bych dal nějakému bezdákovi na chlast aby mi podepsal papír že ho ode mě koupil a poslal jim to že jsem ho v tom a tom roce prodal a tim budu z kola venku a jeho takyy nedohledají.. nebo napadá vás něco?vím že jsem v pěkné prd-eli.. a ano byla to má lidská blbost ale to už zde nechci řešit jak sem to měl udělat ptám se o ted s tím?abych měl nějaký papír že jsem se ho zbavil před lety abych nemusel platit ty 4-5 let za každý den 50kč..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 12:20
avatar

hiamn,

je třeba problém rozdělit na dvě skupiny.

První je boj s čkp.

Musíte čkp sdělit věrohodně, že vozidlo již nevlastníte, páč jste ho prodal do sběrny za rohem.. to doložíte svědectvím dvou osob, a soustavnou urgencí o ukončení případu. Na přesný postup to chce debatu on line.

druhá boj s evidencí vozidel.

Doporučuji dojít s techničáky na evidenci vozidel a nechat napsat (nahlásit změnu) na nějakému bezdákovi. Příští rok novela zákona po půl roku vyřadí vozidlo z evidence..

Opět, podorobně on line..

Co není jasné dále?

doplněno 10.11.14 20:05:

tak mi laskavě sdělte, čím ho navádím k "Z7 ...nebo nečestnému (podvodnému) jednání "

jinak se domnívám, že čtete něco jiného, nežli jsem napsal..

Dotaz tazatele, kráceno..

... dříve jsem vlastnil osobní vozidlo ..j normálně pojištění ale měl jsem odjet na rychlo a stěhovat se do zahraničí... dal do sběrny za rohem jenže sem se nečekaně po pár letech vtátil do ČR a chodí mě dopisy od české kanceláře nepojištěných a chtějí po mě nemalé peníze a ted nevím...

Takže co jsem porušil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.14 19:54
avatar

Chlape, to co píšete se mi vůbec nelíbí, zavání to podvody a křivou páteří! Nejlepší to bude zaplatit, vzít si z toho ponaučení a mít čisté svědomí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.14 20:08
avatar

Stonek, proč by to měl platit, co porušil? Provozoval snad vozidlo? Co já čtu v otázce, tak nikoliv, můžete mi prosím sdělit, k čemu jsem ho protiprávně naváděl?

Děkuji

doplněno 10.11.14 21:01:

už to vím, co jsem provedl, souhlasil jsem s postupem tazatele a doplnil...

Doporučuji dojít s techničáky na evidenci vozidel a nechat napsat (nahlásit změnu) na nějakému bezdákovi. Páč vozidlo prodal sběrně, ale odhlásit to na ní nemůže, proto jsem souhlasil s jeho návrhem.

Kolega Stonek určitě asi ví, jak poradit lépe tazateli.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.14 20:15
avatar

Stonku-prohledejte poradnu a porovnejte rady na toto téma co tu p.Milan dal a pak teprve přemýšlejte o podvodech a křivé páteří!Nejste náhodou nějak funkcionář v ČKP? že toto tvrdíte?

doplněno 10.11.14 20:19:

Milane,naváděl jste tazatele jak vyhnout platbě ČKP a to je hoooodně špatné,tím přijdou v kanceláři o nemalý peníz!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.14 20:43
avatar

Nikoli, nešlo mi o neplacení kanceláři, ale o něco jiného, p. milancukrar prosím viz vnitřní pošta, jestli chcete klidně to zveřejněte. Celkem mi mrzí, že vás (oba) to tak bere, vždyť o nic nejde. Nebo snad ano? Nemám rád levárny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hiamn*
Datum: 11.11.14 06:47

Jo to bude nejlepší fakt bezva odpověd přesně takovou sem nechtěl rád bych to zaplatil kdybych běžně nosil po kapsach 60 000kč a není to za chyby a blbost se platí ale bohužel nevědomost..Nemáte rád levárny? ale oni je dělat vuči nám obyčejnym lidem mužou nehledě tady v čr kde je taková vlada to je taky sama cela levarna už o sobě.. milancukrar dekuji i kdyz odpověd byla smazana mam to v emailu nehal sem si zaškrtnout odpovědi na mail akorát něco nechápu a tak bych potřeboval nějaký kontakt na vás email,tel? díky moc..

Datum: 11.11.14 06:50
avatar

hiamn, zkuste dát do vyhledávače milan.cukrar, nebo milancukrar nejdete všechny kontakty. Někteří nemají rádi, když dávám na poradnách svoje kontakty.

Občas je sem umístí za mne někdo jiný...

doplněno 12.11.14 06:56:

hiamn,

ne vše co je v článku je pravda. Mám zkušenosti se několika stovkami případů. Šanci máte, pokud prokážete, že jste vozidlo nevlastnil a neprovozoval. Ale to jsem Vám již sdělil. Znám spoustu lidí, kteří napsali do ČKP kvalitní dokument, jiní zase napsali takové slátaniny, že se nedivím, když to odmítnout..

Ozvěte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hiamn*
Datum: 12.11.14 05:35

Tak kontakt sem dohledal..

ale pane milane podívejte co jsem našel myslíte že mám šaanci? mrkněte na odkaz...

http://owww.cz/odpoved-na-dop…-ceske-kancelare-pojistitelu/

Od: asd*
Datum: 12.11.14 11:11

1) ČKP - doložíte (prokazatelně, ve lhůtě), že vozidlo nebylo provozováno nebo jste nebyl majitel/provozovatel. Pokud bylo ve šrotu, tak provozované nebylo = nemáte povinnost platit. Do šrotu jste ho prodal = nejste vlastník ani provozovatel = nemáte povinnost platit (budou vymáhat po novém vlastníkovi)

2) Vyřazení z evidence - ideálně prodat někomu nedohledatelnému, na něj odhlásit a brzy by mělo v polopřevodu zaniknout (nový zákon). Nebo získat (falešný) doklad o ekolikvidaci a vyřadit sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hiamn*
Datum: 13.11.14 08:23

no tak k tomu bodu 1) když už jsem ho dal dosběrny tak by přece nemohli po novém vlastníkovi sběrně přeci vymahat jakože za nového majitele hlavně v jaké lhutě máte namysli? už to mám takhle asi 4roky a 2) obojí mohu zajistit ale nemohu spojit krok 1 a 2 protože je divný abych dal auto do šrotu a pak donesl papír o eko likvidaci nebo že jsem ho prodal.. chtělo by to nějak domyslet ale musim co nejdřív chodějí mi dopisy každý týden a s nemalou částkou už to dali i k soudu..

Datum: 13.11.14 09:15
avatar

Jestilže máte od čkp dopis, tak jim sdělíte, že od roku nejste vlastníkem vozidla, vyplníte jejich internotový formulář, přidáte svědectví dvou osob, a budete reagovat ne jejich námitky "nemá vliv" (třeba i 12x) až případ ukončí.

Kdo déle vydrží.

Jelikož jsem byl pokárán, že porušuji pravidla a navádím Vás k podvodu. Sdělím Vám, že nesmíte lhát a převádět vozidlo na nějakého (ne)známého člověka. Ale na toho, komu jste vozidlo prodal, předal.

OK?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hiamn*
Datum: 13.11.14 08:14

Dobře tedy ozvu se vám :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.