Zkušenosti s plněním pojištoven - havarijko?

Od: Datum: 08.11.14 22:19 odpovědí: 7 změna: 14.11.14 15:08

Zdravím, chci se zeptat, aktuálně řeším škodu způsobenou mnou na mém vozidle. Vozidlo je havarijně pojištěno u kooperativy, tedy škoda bude hrazena z havarijka. V smluvním servisu pojištovny - autorizovaném vyčíslili škodu na 80tkč. Když si ale čtu na internetu zkušenosti, tak se celkem bojím, aby mi pojištovna nekrátila pojistné plnění. Vůz je to Volkswagen Passat 7 let starý a má najeto 300tkm, nicméně díly před nehodou byli originální, jako nové a od doby co vůz vlastním nejezdím jinam než do autorizovaných servisů. Není to první nehoda, kterou jsem s vozem měl. První jsem měl před dvoumi měsíci se škodou 49tkč, taky v smluvním - autorizovaném a vše bez problému zaplatili do týdne. Ale teď se bojím, protože je škoda vyšší. Zaplatí mi pojištovna i tentokrát škodu celou? Bohužel momentálně nemám na zaplacení víc jak 10.000,- za spoluúčast a auto potřebuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janap*
Datum: 08.11.14 23:19

Těžká otázka. Před časem pojišťovny zkoušely krátit plnění z důvodu tzv. amortizace. Pak tuto praxi řešil Nejvyšší soud a pokud vím, výsledek byl takový, že pojišťovna nemá plnění krátit. Ve Vašem případě jde o dost peněz, tak bych Vám poradila jít se zeptat do občanské právní poradny. Radí zdarma.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.14 15:19
Je zde šance,že pojišťovna vám vyplatí zbytkovou,samozřejmě silně todhodnocenou, cenu vozidla jako totální škodu a plnit nebudou. Připravte se na to.

Od: tornero17
Datum: 09.11.14 15:52

Podobný vůz jako mám já jsem viděl na tipcars.cz za 160.000,-. To znamená, že by mi dali poloviční hodnotu vozu a tomu se mi nechce věřit... A nevím, proč mi v autorizovaném servisu vůbec nic neřekli, o tom krácení nebo o totálce, když tam určitě nevezu první takový auto po nehodě, snad nic netají...

Datum: 10.11.14 11:07

Když už jste byl s autem v servisu, tak předpokládám, že už jej viděl likvidátor pojišťovny. Co na to říkal on?

Datum: 11.11.14 13:14

Nevim, ze servisu se neozvali, tak abych nebyl prekvapenej, ze auto je hotovy a ze musim zapltit treba 40 tisic...

Datum: 11.11.14 16:28
Nevim, ze servisu se neozvali, tak abych nebyl prekvapenej, ze auto je hotovy a ze musim zapltit treba 40 tisic...
Datum: 14.11.14 15:08

Tak dnes jsem se dozvěděl, že auto je opravený, že to žádná totálka nebyla, jak tu někdo psal a že se čeká na peníze, tak snad je pojištovna pošle v plné výši...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.