Klepání motoru po výměně oleje

Od: Datum: 08.11.14 12:57 odpovědí: 8 změna: 09.11.14 15:22

Zdravím, je možné, že když jsem vyměnil původní olej 15w 40 za nový 10w 40, tak motor začal klepat? I když mi tvrdili, že tato případná záměna nebude problém (nevěděl jsem totiž, co tam bylo za olej předtím), vypadá to, že tam byl olej hustší a asi budu mít motor pěkně vypláchnutý. Co s tím? Chvilku jezdit a pak znovu vyměnit olej? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.14 13:03

nemáte tam toho oleje moc? co je to za auto? jak je staré?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.14 13:09

Množství jsem ještě nekontroloval (nechal jsem ho měnit v servisu při výměně pneu). 1997 Mitsubishi Galant 2.0

Od: fik
Datum: 08.11.14 14:55

Mění se to spíš naopak,když je motor starší a víc opotřebený tak 10W za 15W. Pokud už je motor silněji opotřebený záměna za řídší olej může způsobit klepání

Od: trtr
Datum: 08.11.14 15:55

Zdravím, pozor, pokud má motor víceventilovou techniku s hydroštely, tak ty mohou klepat.

Datum: 08.11.14 18:04

Přesně tak, hydroštely klepou, protože jsou stavěné na určitý tlak oleje a když je tam řidší, tak takový tlak není a klepou. Mě na autě klepou po studeném nastartování asi 3 sekundy, než se zvedne tlak, tak to ztichne a zhasne i olejnička. Olejnička při startu nesvítí?

Datum: 09.11.14 15:05

Jo tak o těch hydroštelách vím, taky mně v zimě po nastartování zaklepou, ale přišlo mi to jako trochu jiný zvuk. Navíc při celé asi dvacetiminutové jízdě, prostě se z toho stal nafťák :) Každopádně vypadá, že se to začíná uklidňovat, dneska už byl zvuk motoru skoro normální. Jinak kontroloval jsem hladinu oleje a je ho tam asi moc (asi píšu proto, že parkuju v mírném kopci...), obě kontrolky mazání po nastartování zhasnou. Ještě se zkusím podívat jednou na stav oleje až budu stát na rovině a když to bude hodně přes, tak asi upustím.

Datum: 09.11.14 15:10

hdraulická zdvihátka ventilů mají spíše zvuk jakoby šicího stroje!Ne vyložené klepání!

Datum: 09.11.14 15:22

Nj to zase záleží,co si kdo pod klepáním představí. Samozřejmě, že to nezní jak klepání na dveře, ale šicí stroj to taky není, spíš něco mezi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.