Řízení VZV bez oprávnění

Od: Datum: 05.11.14 17:56 odpovědí: 7 změna: 06.11.14 13:57

Dobrý den,

mám teoretický dotaz. Nastoupil jsem do nové práce. Někdy, tak 2-3 do týdne musím něco vyložit/naložit ještěrkou. Nemám ale na ni oprávnění. Když něco zdupu, rozbiju, něco spadne, atd, budou se nějak následky lišit od toho, než kdybych to oprávnění měl?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.14 18:42
avatar

To Vám nikdo neřekne, páč bychom museli řešit případ od případu.

Příklad,

já mám oprávnění na různé druhy VZV.

Když někoho přimáčknu a zraním, bude stejně postižen jako vy. Když zničím majetek, musím ho uhradit jako vy. Spíše bude sankcionován navíc zaměstnavatel, který Vám umožnil použití VZV bez dovolení. Rovněž i osoba pověřená provozem VZV, že vozík nezebezpečil proti použití cizích osob.

Když Vám spadne něco na zem, tak se to vyřeší bez problému. Buď škodu zaplatíte vy, nebo pojištovna. Pokud někoho zraníte, bude to průser..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.14 19:17

úplný souhlas,ale tak to je v každé třetí firmě ono to školení něco stojí a zaměstnavatelé šetří hlavně uzavřít pojistku na "blbost"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 05.11.14 19:18

Zdravim, nechci děsit ani školit, ale koukněte na:


Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.14 13:57

Používat VZV bez opravnění i přes nařízení kapitalisty je riskantní a dojde-li k úrazu jiné osoby tak může mít podle nového OZ finanční závar na dlouhá léta, náhrada a psychická újma do milionů

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 01:10

Ideální stav je, pokud máte oprávnění a zároveň uzavřenou pojistku "na blbost". To je maximum, co můžete udělat pro svůj klid. Pokud způsobíte škodu, pojišovna uhradí tu část, kterou po Vás může zaměstnavatel chtít. Vy hradíte jen spoluúčast. Pokud někoho zraníte nebo rozbijete třeba auto, na které nakládáte, je to průšvih, ale pořád v rámci pracovní činnosti.

Pokud oprávnění mít nebudete, něco rozbijete a nahlásíte škodní událost podle pravdy, pojišovna nebude chtít škodu uhradit, protože jste za tou ještěrkou neměl co dělat. Pokud někoho zraníte, počítejte s tím, že si na Vás i zaměstnavateli pěkně pochutná inspekce bezpečnosti práce. A pokud bude zaměstnavatel vyčuránek, tak prohlásí, že jste si vzal ještěrku o své vlastní vůli bez svolení nadřízeného, a můžete si chystat obhajobu k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 10:06

Jak správně uvedl Redbull...pokud se zjistí, že jste neměl oprávnění či platné proškolení, můžete mít uzavřenou jakoukoliv pojistku a bude vám prd platná. Veškerou škodu uhradíte ze svého a ještě se můžete vystavit trestnímu stíhání v případě velké škody či ublížení na zdraví. Tedy pokud se nenajde ve vedení firmy nějaký extra lidumil a drobnou škodu nezamete pod koberec. Rozhodně bych takovou iniciativu odmítl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 10:32
avatar

At se zamestnavatel postara o to, at mate prislusne opravneni, nebo at takovou vykladku provadi on sam. Ono se tisickrat stat nic nemusi, ale jednou treba ano. A co bezpecnost prace? Skoleni snad nebylo? Tam je receno ze se nic takoveho bez radneho skoleni delat nema.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.