Dálniční známka

Od: Datum: 04.11.14 10:52 odpovědí: 7 změna: 04.11.14 17:59

Když jedu autem do Polska přes veký most v Chotěbuzi u Č. Těšína tak na ten krátký úsek ještě na české straně od kruhového objezdu před mostem až na polskou stranu (ani ne 1 Km) bych měl mít dálniční známku? Kdybych z toho kruhového objezdu odbočil směrem k Frýdku Místku tak asi dálniční známka je třeba, ale opačně směrem do Polska si nejsem jist.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.14 11:13

Z obrázku je to snad zřejmé. Jinak se koukni na odkaz!
http://www.dalnice.com/doprav…/poplatky/mapa_plac_useky.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pldz
Datum: 04.11.14 15:10

Z obrázku a té mapy na kterou odkazuješ to až tak zcela zřejmé není a je to jen přiblížně orientační. Není to až tolik podrobné a neni tam vidět kde přesně začíná ta silnice pro motorové vozidla kde už třeba mít dálniční známku.

Od: wenzel
Datum: 04.11.14 11:16

Pokud máš na mysli ten most přes Olši za kruhovým objezdem u cizinecké policie a Mountfieldu (pokud tam ještě je), tak tam DZ není potřeba. Ani směrem na F-M, tam je DZ nutná až u výjezdu tušímže č. 70, jak se napojuješ na R48. Pokud ale jedeš od ČT na Ropici a Třinec, tak ani tam DZ nepotřebuješ. Jen doufám, že mluvíme o stejném mostu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pldz
Datum: 04.11.14 15:12

Mám na mysli ten vysoký a dlouhý most za kruhovým objezdem nad karvinskou ulici, kolejemi a Olši až do Polska.

Díval jsem se na mapy Google (Street View) a ve směru na Frýdek Místek je dopravní značka silnice pro motorové vozidla vidět až kousek za posledním výjezdem do Č. Těšína. Z toho vyplývá, že od hranice s Polskem až potamtud dálniční známku asi není třeba.

Od: wenzel
Datum: 04.11.14 15:55

Jo, tak máme na mysli oba ten stejný. Tam známku nepotřebuješ. A i kdyby to bylo jako silnice pro motor. vozidla nebo dálnice označeno, tak na takovéto krátké úseky, kde se jen napojíš a sjíždíš hned třeba do obchodního centra atd..., tak tyto úseky z drtivé většiny bývají označeny značkou bez poplatku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pldz
Datum: 04.11.14 17:53

Přes tento most jsem už několikrát jel do Polska a z Polska a chtěl jsem se pouze ujistit jestli bez dálniční známky se tam nedopouštím přestupku.

"tyto úseky z drtivé většiny bývají označeny značkou bez poplatku." A jak tato značka vypadá? Možná jako řidič bych ji měl znát, ale přiznám se, že ji neznám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.