Jak odhlásit povinné ručení, když nemám auto

Od: Datum: 04.01.15 19:44 odpovědí: 12 změna: 05.01.15 13:04

Dobrý den,

koupila jsem si své první auto a neměla jsem tušení jak probíhá registrace, přihlášení, likvidace atd. Auto, které již nemělo technickou jsem dávno darovala člověku, o němž nemám žádné jiné údaje. Auto jsem koupila na smlouvu a původní majitel mě ani nepřihlásil do polopřevodu na velký techničák, nyní jsem pouze na základě smlouvy povinna platit povinné ruční. Nemám teď tušení jak pokráčovat dál, abych auto odhlásila z povinného ručení..děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 04.01.15 19:52

No ty krávo tak tohle jsem ještě nežral. Jako sorry, ale dát někomu auto jen tak hmm to je odvaha. Až se totiž něco s tím autem třeba stane (nehoda nebo jiný průser) tak po kom půjdou? Po tom kdo je v TP, ale ten člověk má smlouvu s vámi tu ukáže a bude v pohodě. A pak půjdou za vámi a co vy?

Osobně bych si sepsal nějakou rádoby fiktivní smlouvu a na základě toho zrušil povinko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 21:37
avatar

Ale no tak.Vs Zztope taky nikdo mnenazývá třeba vykleštěným býkem!

Sic je ot volovina ale nikdo nejsme dokonalí a uděláme kdovíjaké blbosti!

Leeenko dejte se nějaký kontakt na Vás, takto nelze posleát SZ!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: leeenka
Datum: 04.01.15 22:25

díky... pokud máte lepší odpověď budu Vám velmi vděčná, tady je můj mail simbi23@seznam.cz

Od: leeenka
Datum: 04.01.15 22:18

No děkuju, já jsem to taky nežrala, ani nikdo z mého okolí, ale bohužel už jsem se poučila...prostě hledám východisko, napadají mě dvě možnosti jak se zbavit PR, ale chtěla jsem zjistit zda nemá někdo taky takové zkušenosti

Datum: 05.01.15 12:22
avatar

Ty jsi 100% borec co?! Bez invektiv neumíš poradit? Tak drž příště hubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.01.15 19:59

Lesenko, za blbost se platíí. Proč jste se nedotazovala před darováním? Neznalost neomlouvá. Vy to jen tak darujete někomu, koho potkáte na ulici? Nerozumím, jak jste povinna na základě KS platit PR. Vy jste byla na pojišťovně a přihlásila se k hrazení, uzavřela smlouvu? Jak jste se domluvila s prodejcem? Pokud ne, tak je to na původním vlastníkovi, jeho ČKP osloví a on to hodí na vás. Nastuduje si z. č. 168/1999.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: leeenka
Datum: 04.01.15 22:22

Bohužel, jsem se dotazovala až po darování, vlastně to byla výměna, dostala jsem za to jiné pojízdnější auto. Ano na základě kupní smlouvy mě původní majitel dal do polopřevodu a nahlásil na pojišťovnu změnu plátce...já následně volala na pojišťovnu a uzavřela smlouvu...prodejce se mnou po nějaké době absolutně přestal komunikovat...

Datum: 04.01.15 21:28
avatar

Lenko, klídek..

právní řád umožňuje darovat vozidlo komu chcete, přesně jako třeba rohlík. Nepotřbujete písemný doklad, i když je určitě lepší ho mít.

Nastudujte žádný zákon, páč to Vám nic nesdělí.

Možnosti zrušení pojištění je několik. Musíte dojít na pobočku pojišťovny, tam jim tuto skutečnost oznámit a smlouvu ukončit dohodou. na dohodu jsou ale vždy dva. Pokud nepřistoupí, můžete pojištění zrušit k datu výročí uzavření smlouvy, nejpozději 6 týdnů předem.

Někdo Vám třeba poradí malý podvod, vymyslet si někoho, komu jste to prodala či darovala. Já od napomenutí k tomuto podvodu nenavádím.

doplněno 05.01.15 13:03:

Mám zažádat o zrušení pojištení k datu výročí uzavření smlouvy,

skoro jste to pochopila, ale přesněji to sdělím takto:

Minimálně 6 týdnů před tímto datem doručíte řádnou výpověď z pojistky. Stačí text: dávám Vám výpověď z pojistné smlouvy č... ke dni... Samozřejmě vaše iniciály a podpis.

o podvodu přemýšlím stále, ale bojím se, když sepíšu fiktivní smlouvu o prodeji, že následně bude pojišťovna hledat plátce...
To určitě nebudou hledat, páč ten nový si to může pojistit kde chce..

Pojištovna nema důvod pátrat po novém vlasníkovi, přesněji nemají právní nástroj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: leeenka
Datum: 04.01.15 22:14

Díky za aspoň trochu pozitivní odpověď, bohužel vím jistě, že prodávající určitě semnou komunikovat nebude, zkusím se řídit Vaší radou, ale přesně nevím jak to myslíte. Mám zažádat o zrušení pojištení k datu výročí uzavření smlouvy, takže mám poslat kopii smlouvy na pojišťovnu s žádostí? o podvodu přemýšlím stále, ale bojím se, když sepíšu fiktivní smlouvu o prodeji, že následně bude pojišťovna hledat plátce...

Od: uska®
Datum: 04.01.15 22:28

takže mám poslat kopii smlouvy na pojišťovnu s žádostí?

Opět chyba, nic neposílat, ale osobně zajít na pobočklu, sklonit hlavu, omluvit se a škemrat.

doplněno 05.01.15 14:42:

diesel - nemyslím, že tato rada je špatná. Chyba je na straně tazatele a nevidím nic špatného na tom, že se za zmatky půjde omluvit a požádat o nejschůdnější cestu k nápravě. Dohoda existuje i navzdory zákonům. Já jsem také udělala v minulosti botu a tento přístup se mi vyplatil. Pokud bych vymyšlené doklady poslala poštou, tak pojistka bude zrušena, ale podvodem. Co když se pojišťovna bude pídit po novém majiteli? Toto bych nechala úplně jako poslední možnost po vyčerpání všech ostatních.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 11:20
avatar

Uško -špatná rada "sklopit hlavu,omluvit se škemrat" jediné správné je doložit smlouvou prodej! Oni menůžou dát na prošení-musí jednat dle předpisů! Doložit-poslat po e-mailu, faxem písemně nebo osobně KOPII,sken KS!

doplněno 05.01.15 14:44:

p:Milane-může ale na 99% ji to bude platné jako mrtvému zimník!Tím prošením jim neposkytne žádný pdoklad pro zrušení,spíše naopak asi je posílí v přesvědčení nedohodnout se na okamžitém zrušení!

doplněno 05.01.15 20:05:

K výpovědi k termínu nevidím proč vyjednávat a když chci ihned tak toto nepomůže ale někomu to může vyhovovat,osobně bych si pomohl jinak!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 13:04
avatar

diesle, proč by nemohla jít a "sklopit hlavu,omluvit se škemrat".

Je přeci možné skončit smlouvu dohodou obou stran. Třeba se to podaří..

doplněno 05.01.15 20:02:

Pane kolego, hodně záleží na argumentaci, vyjednávání a mluvení. Pokud přijde a začně říkat, já to chci zrušit...

ale pokud přijde vyjednávat, jak ukončit, určitě najdou řešení, třeba i výpověď k termínu výročí..

doplněno 05.01.15 20:09:

Kolego,

osobně bych si pomohl jinak!

tak to sdělte.. páč já taky, ale zde nesmím navádět k nezákoným praktikám, páč pak jsme silně kritizován a upomínán, že porušuji pravidla. (asi jako jediný)

děkuji

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.