Únik chladící kapaliny

Od: Datum: 31.10.14 11:06 odpovědí: 9 změna: 31.10.14 15:57

Zdravím, kolegyně z práce má menší problém. Někde ji teče chladící kapalina (cca 30km na nádržku). Auto do servisu nemůže dát, protože musí jej hodit do autorizovaného servisu (je v zahraničí). Chci se zeptat, zda se dá s tímto dojet cca 150km při průběžném dolívání destilky? Samozřejmě s přihlédnutím na teplotu motoru. Má se vracet někdy k večeru, takže teplota okolí bude docela nízká. Díky za informaci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.14 11:09
avatar
Dá, ale kontroloval a doléval bych častěji. Stačí obyčejná voda a po dojetí a opravě vylít a napustit tím co tam patří
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 31.10.14 11:27

Obyč vodu bych tam necpal. Jedině na dojetí když destilka není po ruce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 31.10.14 11:25

Je tu riziko že se únik náhle zvětší a než to zjistí tak pojede bez vody = zničí motor. Pokud si ověří že tohle nehrozí tak se dá jet, ale jinak bych s tím nikam daleko nejel. Dolívání samotné problém není, destilka nevadí (to by muselo mrznout - velký mráz, aby byl malý průtok přes chladič a zamrzalo to v chladiči)

Proč by to musela dávat do autorizovaného servisu? (Ztráta záruky atd. jsou jen kecy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinjuricek
Datum: 31.10.14 11:36

právě, že pojede po dálnici a stavět bude na každé benzínce. No právě, jestli se dá jet přechodně i bez vody, když bude hlídat teplotu?

Datum: 31.10.14 11:39

Před mnoha lety se použil sáček pepře který mírně nabotnal a případnou netěstnost dočasně utěsnil, po té se hadicí a proudem vody celý systém vygruntoval

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 31.10.14 11:40
avatar

Osobně to považuji za riziko, v každém případě doporučuji kontrolovat olej, zda nezačíná emulgovat, v tom případě při zhoršení mazacích vlastností náplně hrozí i poškození motoru. Bylo by dobré zjistit odkud uniká, pokud vodní pumpou, chladičem či topením, dá se s velkou opatrnosti dojet. Může ale také pod těsněním hlavy a to je již riskantní. Voda ve válci narušuje olejový film a to motoru nedělá také dobře. Jinak pro takové nouzové dolívání lít destilku je zbytečné, obyčejná voda je na provoz krátkodobý provoz naproprosti neškodná a po opravě se vypustí a dá opet správná náplň nemrznoucí směs a teprve ta destilka.

doplněno 31.10.14 14:02:

Já sám bych to asi risknul, ovšem jen za předpokladu, že je olej v pořádku ev. napřibývá. Pochopitelně s velkou opatrnosti a kontrolami a pořádnou zásobou vody v kanistrech. Jak někdo píše, může se i postupně zhoršovat.

Ostatně, nedávno jsem byl v podobné situaci, u Passata mi také začala ubývat voda a ještě k tomu za chladna rosit okno tak, že ani ventilace nepomáhala. Nakonec byla vada ve vodní pumpě, něco jsem ale z nutnosti i s dolíváním najezdil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinjuricek
Datum: 31.10.14 11:43

právě, že říkala, že do motoru to nejspíš nejde. Žádný dým, či smrad z výfuku, ale vždy jen kape pod motorem. často to skápne na výfuk a čoudí to

doplněno 31.10.14 13:13:

jako dým je z motorové části odněkud ze spodu. Motorově to prý nijak nekucká nebo to nejde poznat

Datum: 31.10.14 15:40
avatar

30km na expanzku docela jde,ALE! kontrola jak píše Moto!jinak najít místo úniku a pkd jde tak co nejvíce zkusit izolačkou,izolepu atd zamezit úniku,za předpokladu,že vše ostatní je OK!

Opravdu bacha na to,mně na ibize tekla pumpa nejprve jen kapala a doléval jsem cca 1Xza 14 dnů a nakonec při poslední jízdě cca4km doochodu dolít 2l a naz5 už 3l! takže opravdu na to pozor!Naštěstí nenbyla pod rozvody jak je běžné,takže oprava (výměna VP) byla brnkačka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 31.10.14 15:57

A´t se obrátí na garážisty v okolí, jestli by jí dokázali udělat na autě tlakovou zkoušku chladící soustavy, není to pro ně problém, udělají to na počkání. Když se pak ví, kde to teče, není problém to opravit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.