VW Golf 4 1.4 16v nemá výkon,kolísání otáček

Od: Datum: 29.10.14 16:16 odpovědí: 5 změna: 30.10.14 18:40

Dobrý den,poradte ciö stím.Motor přestal táhnout a na diag nic nezjistily

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 19:26

Tlak paliva? Filtr a čerpadlo?

doplněno 30.10.14 13:47:

Tak na pětku jezdit 60km/h? No jsou tací...

Motor má ideální otáčky někde kolem středu 2000 - 3000 (příklad a většina). Cokoliv mimo nejede. Motor se pak dusí, hrubne zvuk,ECU mění k vůli tomu předstih nebo nastřikuje více paliva.

Neplatí tedy méně otáček větší úspora. 5ka město 60km/h jen, když se plyn pedál skoro nesešlapuje a jede to mírně z kopce, jinak za 4 či za 3 dle otáček a né dle toho, co každý píše či radí. Jen otáčky a daný motor rozhodují a to má každý jiné včetně citu.

Do kopce na 5ku je normální, že motor nejede...ach jo

doplněno 30.10.14 13:52:

Ideální tunig by byl, aby motor nesál vzduch z prostoru motoru, ale z dutiny v nárazníku. Pokud bude vzduch studený, nebude teplý motor ztrácet výkon. Golf 5 má jako srandu na deklu motoru po pravé straně blíže k chladiči nasávací trumpetku 35mm a tím krmí motor vzduchem z mot. prostoru.

Třeba Felicia ať už SPi nebo MPi mají nasávací chobot pod pravým světlem 80mm.

Možná se i motor blbě s adaptoval. Chce to reset a pak to honit a honit. Zbytečně neřadit nahoru. Jinak se to zase zadaptuje na důchodce a nepojede to

doplněno 30.10.14 18:09:

http://www.briskoda.net/forum…-how-to-reset-the-engine-ecu/

Ohodnoceno: 0x

Od: rober
Datum: 30.10.14 07:33

Dobrý den,nemůže to být třeba váhou vzduchu?Filtr je nový.Kdzž jsem byl na diagn,tak motor šel jako hodinky a ani jedna chyba.Jen jim bylo divný že jsem jim říkal že když jedu za tři do kopce a mám nohu na podlaze tak to vůbec nic nedělá Nepřidá.Tak stejně se to děje i s pětkou,jedu 60km za hodinu a sežlápnu pedál až na podlahu a nic,žádná akcelerace.Jakoby jste na ten pedál ani nešlápnul.

Od: rober
Datum: 30.10.14 17:47

jak se dělá ten reset?golf 1.4 16v a pak to zkusím honit.Děkuji za odp

Od: asd*
Datum: 30.10.14 14:13

Jako první mě napadá ucpaný výfuk (ucpaný kat, vysypaný kat a ucpe se to za nim atd.)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.10.14 18:40

začal bych výměnou filtru paliva a pak se zaměřil na to jestli neni ucpanej vejfuk

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.