Koupě auta z bazaru - nesedí čísla s TP

Od: Datum: 28.10.14 21:02 odpovědí: 11 změna: 29.10.14 17:01

..Dobrí den, koupil jsem si z autobazaru golfa. nejprv jsem zjistil že nesdí typ motoru ( číslo) , tak že pod kapotou mám jinej motor, ne co mám psanej v TP. a dneska jsem zistil že nesedí ani číslo karosérie ( vin ) s TP. v autobazaru se semnou otom nechtěj bavyt a nechtěj my vrátit peníze. co bych mněl udělat prosím .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.14 21:05

nahlásit policii-okamžitě

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.10.14 21:20

Domluvit se - (domluvte se ručně - jinak to tady asi nepůjde )pokud se nechtějí domluvit tak nechat vůz odborně posoudit a podat žalobu .Policie? Aby nezjistili že vůz je kradený .(Policie neřeší občansko-právní spory ) , policie jen zabaví vůz do prošetření ,bazaristi budou možná obvinění i odsouzeni (je to na dlouho) za podvod ale to je vše.

V každém případě máte ze zákona nárok se bránit a máte také vysokou šanci na vyhrání případného sporu.

doplněno 28.10.14 21:28: Na odstoupení od smlouvy máte právo v případě neodstranitelné vady - což rozdílný VIN jeReklamovat vždy písemně, nejlépe doporučeně
doplněno 28.10.14 22:10:

Za žalobu se neplatí nic .

rozdílné č. motoru jde na magistrátu dopsat do techničáku , ale nejde dopsat jiný VIN.

Od: janek*
Datum: 28.10.14 22:17

děkuji za odpovět, plně s vámy souhlasím. nechtěj se semnou bavyt fizicky. tak to udělám tak jak řikáte.

doplněno 28.10.14 22:25:

aha tak to jsem nevěděl, tet už na příští nákup auta vim že kontrolovat to musím a budu. moc vám děkuji za odpověd a zaradu moc si toho vážím děkuji

Datum: 28.10.14 21:40

s těmito nesrovnalostmi neprojdete ani evidenční kontrolou, vše je třeba kontrolovat hned na místě, ovšem nyní, když už se to stalo, je třeba použít všech dostupných právních nástrojů

Datum: 28.10.14 21:57

no právě. na ty evidenční kontrole jsem to zistíl , tam my zdělili že motor je jiní že nesdí s TP . a když jsem jel domu tak sem už okamžitě kontroloval vin , divala jsemse na štítek , a tam je uplně jiní vin než mám v TP . hledal jsem i jiné místa kde je vin na autě viražení ale nikde jsem ho nenašel , ani za čelním sklem .

Od: ofdragons
Datum: 28.10.14 22:01
Kolik jste dal za toho golfa podejte na ně žalobu za ni zaplatite cca 1000 korun pokud vyhrajete dostanete prachy zpet a možna. Za poškozeni osoby a autobazar bude obvine za podvod za tu vysokou častku to stoji. Jeden takovy spor. Taky vyhral a dostal jsem neco za poškozeni osoby. Ted to neřesteřes polici jinak vam zabavi jako kradeni vuz prominte za pravopis. Pišu na mobilu poprve
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.14 22:10

Dobrí den, dal jsem za něj 70 000 tisíc, máte pravdu že bych je mněl za žalovat . skoušel jsem se snima domluvit, říkal jsem že chci vratit peníze , a oni my řekli že nejsu pujčovna , že sy budu 14 dní jezdit a pak chci vrátit penize. jenže o těch chibách jsem nevěděl než jsem šel na evidenčku a tam my to zdělili kdybych to věděl tak ho nekupuji. jenže ja se v koupi aut neviznám , divám jse jen na barvu a na kola jestli my rozumyte

Datum: 29.10.14 17:01

A proč by jako PČR měla zabavit jako kradený?Ŕešit pkd nechtějí v AB s Vámi hovořit,sPČR a daným odborem kde je vozidlo registrované!

Při podání TO za podvod se neplatí nic,na PČR sepíše protokol, (data o vzidlo poškození a já nevíc co vše,nepamatuji taky jsem udělal podobnou blbost,nepoznal jsem přeražení VIN a pak po podpisu KS ale před předáním klíčů pův maj,nechal strhnout typový štítek s motoru,po fyzické kontrole vozidla! ) pak si zapůjčí předmětné vozidlo k expertize a pak normálně vrátí.V případě,že pochází z trestné činnosti tak na toto upozorní .Jinak neznamená že nesouhlasí VIN,že musí být kradené !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.10.14 08:06

Nechte provést evidenčku, okopírujte doklad napište mimosoudní vyrovnání přiložte doklad s termínem 14 dnů na vyřízen a šup do bazaru, v případě že nebudou odborníci v bazaru reagovat, soudní znalec, žaloba, psychická újma, použití případně náhradního vozidla a.t.d., může to bazaristi přijít na 150 tisíc

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.10.14 08:13

no to je právě ten problém, evidenčku mu nikdo neudělá

Ohodnoceno: 0x

Od: au1
Datum: 29.10.14 09:34

evidenčku mu samozřejmě udělají, ale s tím, že v zápisu bude "nevyhovuje evidenční kontrole" či tak nějak, a s tímto lejstrem pak do bazaru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.