Zimní chladící kapalina, mlžení skel

Od: Datum: 28.10.14 08:45 odpovědí: 15 změna: 30.10.14 13:42

Dobrý den,

koupil jsem si v červenci auto škoda citigo (nove) a vzhledem k tomu, že je to moje první auto měl bych na Vás zkušené řidiče dotazy.

Vzhledem k tomu, že se blíží zima, narazil jsem na informaci, že bych měl mít v motoru zimní chladící kapalinu. Jak poznám, že tu kapalinu co mám aktuálně je použitelná i v zimě? Nebo se dnes do aut lije chladící kapalina která je univerzální?

S tím, že se ochladilo jsem začal bojovat se zamlžováním oken ze vnitř auta. Je to docela opruz, když člověk příjde do auta a chce jet a nemůže pač přes okno není nic vidět :( Jak s tímto problémem bojujete vy? Byl jsem o víkendu v kauflandu a narazil jsem tam na nějaký čistič skel, který by měl zamezovat mlžení skel. Je to možné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 28.10.14 08:49

První otázka - určitě tam z výroby je už fridex. Pro jistotu změřit hustoměrem, nebo opatrně líznout - bude sladká.

S tím mlžením je to dost často problém, není v autě někde vlhko? Pomáhá pustit klimatizaci...

Ohodnoceno: 0x

Od: h75®
Datum: 28.10.14 09:00
Nebojte se, jiz od dob Skody 120 je tovarni chladici kapalina mrazuvzdorna minimalne do -40 stupnu. V modernich vozech miva oranzovou barvu. Nic nemusite zkouset nebo nedejboze ochutnavat, u noveho vozu zbytecne. Spis si kontrolujte hladinu. Dolevat destilovanou vodou, nebo originalni chladici kapalinou. Zamlzovani skel-mate v aute vlhko. Az bude hezky, otevrte vsechna okna aspon na dve hodiny a vuz poradne vyvetrejte. Ujistete se, ze do vozu nezateka-typicky tesnenim kolem dveri, poznate to podle vlhke latky pod koberecky. Pokud mate klimatizaci a planujtet delsi trasu, pustte ji-vysusuje vzduch. A kupte si uterku na skla, je napustena latkou branici roseni a stoji par korun-maji ji vsude. Tohoto problemu se ale nikdy uplne nezbavite-tot udel motoristy. Mnohem neprijemnejsi je, kdyz to oroseni zevnitr zamrzne-to se naucite pouzivat skrabku i zevnitr
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.10.14 11:07

Ad1.z výroby je tam nízkotuhnoucí kapalina (Jen některé se jmenují FRIDEX!což je ale jedno) Pkd chcet mít jistotu,tak si kupte hustoměr na nemrznoucí směsi a změřte si to (je cca kolem 100kč?asi tak nějak) nebo stříkačkou vytáhněte vzorek,dejte do skleničky ,třeba od dětské výživy,a s teploměrem do mrazáku a ihned zjistíte ! (Mně mražák dává kolem -20° a nemrzka na cca15°C nezmrzla na kost!) Jinak doporučená výměna chl.kapalin je 3 nebo 5 let dle druhu a výrobce!

Ad2.osobně se snažím důkladně vyvětrat po dojezdu nechat pár minut otevřeny všechny dveře včetně pátých (třetích!) a před dojezdem vypnout topení!,potom mít přepnuto klapku na větrání na vnější přísun vzduch ne na vnitřní okruh!

koupil jsem utěrku (modrou ) ale její účinnost nebyla až tak velká jak hlásají! Jinak v nedávných dobách (cca5let zpět) se prodával Clin na mytí oken a zrcadel s proti zamlžovacím účinkem který opravdu fungoval,ale již těch pět roků jsem jej v obchodec neviděl.Jinak prodávají různé přípravky pod názven Flash Off a pod. na vnější povrch (tzv tekuté stěrače) a fungovalo to mi zevnitř-nemlžilo se tak okno a příp namrznutí zevnitř šlo lépe dolů!Njlepší je když můžete trvale ponecht pootevřené okénko.

Jo a ještě doplním,na zimu dávám na kobereček noviny,vysají vodu z obuvi,která by jinak skončila na koberečku a průběžně obměnuji.Také snižuje vlhkost vevnitř auta!

Datum: 28.10.14 16:35

škodovka co vim leje do svých aut červenou G12 stačí kouknout do nádobky jakou tam máš barvu

to mlžení nemáš přepnutou ventilaci na vnitřní okruh?

Od: tycoon*
Datum: 28.10.14 18:33

G12 už Škodovka nepoužívá přes 10 let, kdy se začala používat G12+. Dnes tam dávají G13, ta by měla být do fialova.

Datum: 28.10.14 20:14

jo člověk se furt učí *palec*

Od: bbbb
Datum: 28.10.14 17:18

Z výroby tam bude určitě nemrznoucí směs pokud chcete mít klid nechte si to změřit co se týká mlžení já se snažím okna udržovat čistá a nekouřím takže se odmlží rychle.

Od: asd*
Datum: 28.10.14 17:31

Nemrznoucí chladicí kapalina je v motoru trvale a měla by být z výroby. Pro jistotu můžete změřit hustoměrem (servis)

Mlžení skel: 1. ofuky nastavit na sklo 2. topení aby topilo, 3. pomůže pustit klimatizaci. Pokud to nepomůže, tak pořídit jiné auto. (Celkově - já bych si nepořizoval Citigo ale Pandu)

Datum: 28.10.14 18:36
Kvůli mlžení skel pořídit místo jednoho čtyřkolového verglu jiný. To je rada nad zlato :-D

Od: gb
Datum: 28.10.14 18:03

jestli se v zimě mlží skla může být i vadný radiator topení.Propouští a pak se mlží skla.Stalo se mi to samé.Bylo to poznat jen v zimě.Je cítit v autě fridex když pustíš teplé topení?Jestli ano je to ono

Datum: 28.10.14 21:37

Jen doplním, že do ostřikovačů je na čase koupit zimní a starou směs odsát nebo vyšplíchat. Odsátí je jednoduché (přepadem). Stačí dát tenkou hadičku až na dno nádobky a druhý konec dát co nejníž až k zemi. nasát pusou a až se to v horním oblouku přehoupne, tak kapalina už teče sama a dá se sebrat do nádobky.

doplněno 28.10.14 21:38:

Novou kapalinu (zimní) nastříkat ostřikovačem i do hadiček a trysek do předního a zadního okna poř i ostřikovač světel neopomenout.

Od: autman
Datum: 29.10.14 14:33

Děkuji všem za jejich názor :) Ono asi opravdu stačí mít otevřenou klapku, aby do auta sel vzduch z venku :) Predtim jsem mel totiz klapku prepnutou na vnitrni cirkulaci a v patek kdyz jsem jel delsi trasu se okna docela brutalne opojila :) Pomohlo az otevreni klapky, mam se hold co ucit.

Cim impreknujete na zimu tesnici gumy dveri?

Od: asd*
Datum: 29.10.14 17:01

Dotaz zmátl - s vnitřní cirkulací se auto mlží i v létě...

Těsnicí gumy mažu silikonovým olejem nebo glycerínem.

Datum: 29.10.14 17:04

Asd-je jen tak,mimo soutěž,pryž se může mazat,konzervovat čímkoliv,čím se může mazat ,konzervovat kůže,ale glycerín nebo silikonoil je nejlepší,dobrý je prý jelení lůj!

Datum: 30.10.14 13:42

Na gumy dveří používám sprej coyote na PNEU.

doplněno 30.10.14 13:43:

Vždy ho trochy zbyde po ošetření pneu, takže ho ještě využiju na gumy dveří a i kufru a kapoty, kde ta samá guma je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.