Wapka Felicie r.v 96

Od: Datum: 25.10.14 12:41 odpovědí: 10 změna: 25.10.14 17:27

Zdravím..
Chtěl bych se zeptat jestli mohu umít motor wapkou u auta Felicie 1.3 MPI
Našel jsem pár článku ale všude jiné auto tak jsem se chtěl zeptat zda má někdo zkušenosti
Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.14 12:48

Já bych to neriskoval... Lepší je vyčistit párou.

Ohodnoceno: 0x

Od: felicit
Datum: 25.10.14 12:51

Jak to myslíte párou?

Od: fik
Datum: 25.10.14 13:00

Wapka má dost vysoký tlak. Mohlo by se třeba i tím tlakem něco plastového ulomit. Motor jsem myl hadicí a arvou. Konektory jsou utěsněné sice dobře,ale pokud by jsi to tam rval pod takovým tlakem mohlo by se něco dostat dovnitř,pak zapneš zapalování a třeba ti shoří řídící jednotka nebo něco

Podle mě bych to radši neriskoval

Datum: 25.10.14 13:06

U staršího auta bych se toho vůbec nebál. Dělám to tak již roky a nikdy jsem nezaznamenal nějaký problém. Měli jsme doma feldu, clio, corsu a u všech jsem myl motor normálně wapkou. Vždy jsem odpojil baterku, motor pořádně umyl a pak nechal třeba půl dne vyschnout. Pravda, dělám to vždy v létě, kdy je teplo... Asi bychom se divili, kam všude se dostane voda, když člověk projede nějakou větší kaluží... Ale je fakt, že u Stila co mám teď bych si to už netroufl, to je pojízdná bedna na elektroniku...

Datum: 25.10.14 13:26

Ano, Feldu také takhle myju. Jen vždycky zakryju igelitem baterku, rozdělovač a alternátor. Ale nechce to velký proud, aby to nevyrvalo hadice a trubičky ;)

Datum: 25.10.14 13:46

Tlaková voda a i ta z hadice vodovodního řadu nateče snadno do náplně oleje v převodovce (ovětrávací čudlík z plastu pod pákou spojky) a wapka se prodere i do konektorů elektroinstalace. Wapka taky při ostrém vodním tlaku pořeže i hadice nebo kabely elektroinstalace.

Nejlepší je arva a splachovat hadicí pod malým tlakem. Arvu do postřikovače od přípravku na okna a nechat po nastříkání pár minut působit.

http://www.cimbu.cz/index.php?page=faq&lng=cze

Datum: 25.10.14 15:23

Asi tak.

Já bych ještě doplnil, že nejlepší je motor ve feldě vůbec nemýt.

Spotřebu to nesníží, na chlubení před kamarády to také není a výkon to také nepřidá.

Já mám motor z venku špinavej a mýt ho nebudu.

doplněno 25.10.14 16:34:

V případě úniku oleje je to přímo naopak.

Pokuď mám motor špinavý a najednou začne únik, tak to poznám hned.

Naopak u čistého motoru to nemusí být vůbec znát. (např. já jezdím na LPG a olej je stále jako nový)

Od: fik
Datum: 25.10.14 15:39

Čistota motoru ale není jen o estetice. Když se stane že ti někde začne něco prolínat,na čistým motoru hnedka poznáš kde,pokud máš celý motor špinavý a mastný,nepoznáš nic

Od: lamp
Datum: 25.10.14 17:18

On také moc mastný motor nemají rádi na STK a též lépe chytí od např. svodů- vím o čem mluvím, od čisitiče oleje, blaf... a čistý se lépe chladí a nesmrdí do topení, které je blízko. Po wapce jsem motor nenastartoval, voda v startéru,, wapka má opravdu moc vysoký tlak, ikdyž je to pohodlné. Když budete motor umývat ručně, víc si všimnete případných problémů na něm- hadice, dráty aj. Bohatě stačí jar, či arva a teplá voda, nechat otevřenou kapotu a nechat oschnout.

Od: lamp
Datum: 25.10.14 17:27

Pokud je ovšem motor v pořádku, neprodělal nějaké větší úniky oleje, či opravy, tak není nutno ho umývat vůbec. Víc mu prospěje včasná výměna oleje a filtrů, za to poděkuje motor daleko víc, když je k dispozici wapka, raději se soustředit na jiná místa auta- blatníky zevnitř atd. kde se usazuje bláto a špína, pak též člověk dřív zjistí kde to začíná kvésti a mnohdy předejde rozsháhlejším opravám (vyvařování aj.).Dřív bylo mytí motorů hit hlavně s arvou, ale dnes s "počítačem pod kapotou" raději ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.