Nefunguje ukazatel rezervy u LPG

Od: Datum: 24.10.14 21:38 odpovědí: 2 změna: 25.10.14 10:15

Zdravím,

mám sice svou felicii na plyn již rok, ale až teď mne napadlo nějak řešit to, že mi na ukazateli / přepínači LPG funguje pouze zelená dioda. Červená se mi nikdy nerozsvítila. Pokud to chápu, tak červená by měla být rezerva.

Jedná se o tento ukazatel / přepínač: http://img4.hyperinzerce.cz/x…921/7921818-felicia-lpg-6.jpg

Neví někdo kde by mohla být chyba? A jak postupovat? K přepínači myslím vedou 3 dráty..možná 4. Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.14 23:06
avatar

Už jsem to tu psal několikrát. Obecně jsou ukazatele stavu LPG velmi nepřesné a dokonce se stává často i to, že po seřízení se zase za nějakou dobu ,,rozhodí´´ . Funguje to na principu plováku, seřídit se to dá přímo na nádrži, nebo nastavením ŘJ . Nemyslím však, že by to byla věc, kterou lze dělat na koleně, to je věc pro profíky. Ono to není ani až tak drahé, posledně jsem platil snad 300,- a to mi ještě seřizovali bohatost směsi, jelikož se mi rozsvěcela kontrolka lambdy.

Nejlepší kontrola stavu LPG, která se mi osvědčila, je po naplnění nádrže vynulovat denní počítadlo na tachometru. Přičemž mám vypozorováno, že na nádrž dám tak + - 500 km, takže se pohledem na tachometr dost přesně orientuju, jak daleko ještě na LPG dojedu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tycoon*
Datum: 25.10.14 10:15

Souhlas.

BTW mám ukazatel/přepínač s čtyřma zelenýma diodama a jednou červenou a je to dost nepřesné, už mi došel plyn i když svítily dvě zelené diody.

Tankovat podle dojezdu je přesnější.

Já odhaduju zbývající palivo na základě výpočtu vycházejícího z ujetých kilometrů, spotřeby palubního počítače (ten samozřejmě neukazuje spotřebu plynu, ale teoretickou spotřebu benzínu) a odhadu spotřebovaného benzínu na studené starty ... dojezd odhadnu na plusminus 20 km.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.