Jak spárovat FM modulátor s rádiem?

Od: Datum: 21.10.14 20:46 odpovědí: 9 změna: 23.10.14 19:48

Dobrý den,

zakoupil jsem FM Modulátor, naladím na modulátoru Mhz, naladím na rádiu, vložím usb s MP3, dám play.. a nic se neděje..

Postupoval jsem dle návodu ale nějak to nefunguje..

Prosím o radu, díky Tonda

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 20:49

Rádio šumí nebo je ticho? Jestli je ticho, tak problém v "párování" nebude (rádio signál z modulátoru přijímá), ale spíše v přehrávači hudby modulátoru.

doplněno 21.10.14 21:43:

Zkus obyčejnou flashku, naformátovanou na FAT32, hudbu dej přímo na ni (nevytvářej složky). Jestli ani tak nebude hrát, uvažoval bych o reklamaci

doplněno 22.10.14 10:30:

Měl jsem z Aukra modulátor, který bez problému zvládal složky, uměl i zobrazovat názvy skladeb a složek a nebyl o nic dražší než ty co zobrazují jen číslo skladby a frekvenci, ale jistota je malá flashky (do 4GB) na FAT(32/16) a bez složek, to musí fungovat všude.

Ohodnoceno: 0x

Od: tony*
Datum: 21.10.14 21:01

No ticho je, je poznat, že se to spárovalo... A mám v tom strčený USB - redukci s paměťovkou, to bude možná ono, ne? to bude chtět obyč. flash disk? Dle mého by to mělo být jedno co tam dám, když je to přes usb...ne?

Od: pepr®
Datum: 21.10.14 21:38

Na tom se nic nepáruje. FM modulátor vysílá - rádio přijímá.

doplněno 21.10.14 21:46:

Možná je problém v té redukci. V některých návodech se píše, že přístroj nemusí podporovat všechna USB zařízení.

Takže pro začátek bych zkusil napojit flashku nebo kartu napřímo.

doplněno 21.10.14 21:49:

Jak správně podotkl @mikihans, některé přístroje nepodporují složky, jiné zase ano. Nevíme jaký máte vy.

Datum: 21.10.14 21:40

To je mi jasny, tak proč to nehrááá...?

Datum: 21.10.14 22:25

Nevím, co není jasné, takže napíšu vše.

Rádio se zapne tak, aby hrálo. FM modulátorek se strčí do 12v zásuvky a pustí se na něm muzika. Na rádiu se naladí frekvence, kterou modulátor fm vysílá a pak to hraje.

Modulátor musí mít flashky na FAT32 nebo FAT16 (flashky 2gb a méně). MP3jky měj přímo v kořenovém adresářy (tedy hned volně na disku flashky. Pojmenuj soubor rozumě a jednoduše.

doplněno 21.10.14 22:26:

Co je to za výrobek?

Datum: 22.10.14 13:56

Všichni píší o modulátoru, ale já si myslím, že jde o transmitter ! Já jsem ten svůj SENCOR uvedl do provozu takto : Zastrčil jsem ho do zásuvky pro zapalovač a do USB šachty jsem zasunul FLASH paměť s nahranými skladbami. Pomocí DO jsem přehrávač spustil, fleška začala blikat, že přehrává. Pak jsem zvolil na radiu tlačítko SEARCH a radio začalo postupně ladit silné stanice v rozsahu FM. Ladil jsem tak dlouho, až radio našlo vysílací frekvenci transmitteru - 95,5 MHz. Hrálo to čistě, protože na této frekvenci nevysílal žádný rozhlasový vysílač. To jsem překontroloval tak, že jsem transmitter vypnul a z rádia šel pouze slabý šum.

A pak jsem si tuto frekvenci uložil do předvoleb na pozici 10 (poslední).

Datum: 22.10.14 14:00

Transmit = přenášení, modulátor = "namoduluje" signál (hudbu) na nosný signál (určitou VKV frekvenci) pomocí frekvenční modulace. Tedy modulátor je mnohem přesnější označení té samé věc ;)

Tazatel má dávno naladěno, řeší problém s integrovaným přehrávačem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.10.14 19:15

Hoši díky za příspěvky.Dnes v práci jsem s kolegem vyzkoušel jeho flash disk který poslouchá ve svým autě, strčil jsem ho do svého modulátoru a u mě to nehrálo a uněj v autě to hrálo..

Docela haluz... Přitom jsme měli naladěnou stejnou stanici.. Jedná se o CarClever modulátor.. Vyzkouším znova s jinou flashkou..uvidíme, díky..

Od: jyri®
Datum: 23.10.14 19:48

já osobně mám 3tí koupil jsem 2 od našich milých vietnamských kolegů oba dva nefungovali nechtel vzít zpátky tak sem pohrozil policii a on jakmile slysel policie prachy vrátil pak sem koupil Sencor za 190kč nastavil sem na rádiu 89,5fm na rádiu to samé na transmitteru a hraje v pohodě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.