Jízda se zákazem řízení - trest?

Od: Datum: 03.11.14 12:19 odpovědí: 5 změna: 07.11.14 19:20
Dobry de ,chci se zeptat:
Kamarad dostal zakaz rizeni,presto ridil a zpusobil autonehodu,nastesti se nikomu nic nestalo,ale bohuzel u toho byla policie.jaky je mozny postih pro nej.dekuji za odpoved.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 03.11.14 12:27

Za jizdu bez RP max 2roky kriminal, postih za DN samotnou zalezi na okolnostech (pricine DN) a skode zpusobene pri DN.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 12:32
avatar

Za nerespektování úředního rozhodnutí bude soudní řešení, kde už hrozí i vězení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 12:39
avatar

Za spáchání dopravního přestupku "Řízení bez řidičského oprávnění" jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému(bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "středně závažný" přestupek.

Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), na 1-2 roky., podle počtu přestupků i více.

To - strejc - máte pravdu ale to by musel být notorický delikvent , pokud je přestupků jen pár , je to vždy na podmínku .

K pokutě - nebývá někdy stanovena ani na spodní hranici ( t.j. nižší než 25000) , příhlíží se k celkové finanční situaci .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jj*
Datum: 07.11.14 18:30

V případě řízení motorového vozila v době platnosti "zákaz řízení" uložený správním orgánem nebo soudem, jde o přečin Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podle § 337 ost. 1 písm a) trestního zákoníku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.14 19:20

Přesně jak píše kolega přede mnou.. ještě bych doplnil, že váš kamarád veškerou škodu zacvaká ze svého..:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.