Nenastartované auto nebrzdí

Od: Datum: 19.10.14 17:04 odpovědí: 13 změna: 24.10.14 19:15

Ahoj,

nedávno jsem si koupil ojetou Škoda Fabia II r.v. 2008 1.4 16V. V servisu kam jezdím, jsem byl ujištěn, že brzdy jsou v pořádku (nechal jsem si je explicitně zkontrolovat). Prosil jsem o výměnu brzdové kapaliny, ale prý je v pořádku a měl bych počkat na výměnu až uplyne servisní interval (na jaře).

Chci se prosím zeptat, zda tato situace je normální:

1) večer zaparkuji auto ve velmi mírném kopci se zařazenou rychlostí

2) ráno otočím klíčem do polohy rozsvícení kontrolek, sešlápnu brzdu a spojku - auto se samovolně pomalu rozjede, ačkoliv stojím na brzdě. Auto v tu dobu není nastartované. Brzdový pedál je měkký a je sešlápnutý asi v polovině jeho dráhy.

Pokud bych po nasednutí do auta brzdový pedál vícekrát sešlápnul, tak ztvrdne a po opakování bodu 2 by k problému nedošlo.

Děkuji za odpověď

Honza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 17:17

Nevím jak to mají fóbie,ale mám za to a všecny klasické předchozí auta BRZDILA i bez motoru,i bez posilovače,ale bez něj se muselo větší silou působit na pedál!

Ovšem NA se vzduchovými brzdami a u osobní s hydropneumatikou bez funkčního motoru NEBRZDÍ!

Z toho por mne plyne.že tam asi máte vadu!

doplněno 19.10.14 18:52:

Brzdáři souhlasil bych ale asi jsi si nepřečetl důkladně celý dotaz!Píše že by musel NAŠLAPAT a to značí že to není úplně OK:

doplněno 19.10.14 21:13:

To Helin-ano máš pravdu,tak jak to píšeš ,ale to auto pak STOJÍ,nepopojíždí a v tom je ten problém! Nebo tazatel asi nezašlápl brzdu na doraz a proto vlastně brzdí a nebrzdí současně!

Osobně co jsem měl třeba škůdku. šlápl na brzdu,nadoraz, a po nastartění to bylo cítit jak posilovač funguje,ale než jsem nastartil BRZDILO,stálo a nepohnulo se.A nejen ta,bylo jich víc s výjímkou ibizy,tam posilovač nefachčil vůbec a BXa Xantie-tam bez motoru nebrzdí vůbec,jako vzduchové na NA

Ohodnoceno: 1x

Od: brzdar
Datum: 19.10.14 17:37

Ne, neboj, auto je v pořádku. U nenastartovaného auta prostě nefunguje posilovač brzd, ten funguje pouze s běžícím motorem. Takže auto sice brzdí, ale protože člověk je zvyklý za jízdy na posilovač, je to u nenastartovaného auta s neaktivním posilovačem tak velký rozdíl, že nám připadá, že nebrzdí vůbec.

Trochu změň způsob ranního startování: Zatáhni ruční brzdu, aby se ti po vyšlápnutí spojky auto nerozjíštělo, nastartuj, tím se ti plně aktivuje posilovač brzd, uvolni ruční brzdu a v klidu odjížděj. Uvidíš, že vše je v pohodě.

Ohodnoceno: 3x

Od: h75®
Datum: 19.10.14 19:46
Souhlasim s Brzdarem. Pri spustenem motoru je v cinnosti posilovac-a ten je dnes tak ucinny, ze bez nej nam pripada, ze auto nebrzdi. To same volant-uz jsme si odvykli na posilovnu na stodvacitce. S tim naslapavanim to ale je zvlastni-jste si jisty, ze to neni jen pocit ztvrdnuti pedalu, jako ze ho proslapnete vic? Jinak nemejte strach, brzdy maji jednak dva okruhy a jednak kontrolku, ktera se rozsviti pri poruse (abnormalni propad pedalu).

Od: helin
Datum: 19.10.14 20:10

Brzdy máte naprosto v pořádku! Chovají se tak jak mají po několikarém našlapání bez nastartovaného motoru pedál jakoby ztuhne, pokud ho držíte(a je ztuhlý) a nastartujete cítíte jak změkne. Tak si můžete naopak ověřit že vám funguje posilovač. Je to normální jev pokud neběží motor a nejde posilovač brzd.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.14 21:13

Já souhlasím s dieselem. A otázka pro ostatní - vysvětlete důvod, proč při vypnutém motoru se musí brzdy našlapat, aby pedál ztvrdl?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.14 21:53

Hlavně ho má v půlce... Závada na HBV nabo samostavu bubnů v zadu.

Datum: 19.10.14 23:59

Je to z toho důvodu,že tam zůstal zbytek tlaku a jakmile ho vyšlapeš tak pedál ztvrdne

Od: brzdar
Datum: 20.10.14 06:57

No pochopitelně, totéž si myslím i já. Spíš to bude zbytek podtlaku, ale to je vlastně to samě. Proto doporučuji to, co jsem již psal výše. Ze všeho nejdříve při ruční brzdě nastartovat a pak se nic z popsaných jevů nebude vyskytovat.

Datum: 20.10.14 06:58

Ahoj,

děkuji všem za odpovědi.

@diesel: Ano, pedál je sešlápnut na doraz co to jde. Navíc když se auto rozjíždí a člověk má nohu na brzdě, snaží se na něj co nejvíc tlačit, nicméně toto nepomáha. Situace se stává mně i manželce (tím tedy vylučuji závadu mezi sedadlem a volantem )

brzdar: Děkuji, ano, ruční brzdu používám, abych tomu předešel.

@h75: Ano, je to přesně tak jak píše p. helin

@gumidek: Ano, je v zhruba v půlce. Nevím, zda by měl být tvrdý ještě před nastartováním, abych pedál nemusel prošlapávat? Funguje mi to přesně jak popisuje p. helin, tak předpokládám, že by tvrdý být neměl? Co je prosím HBV(nenašel jsem v google)?

@sword:Děkuji, může mít ten tlak nějaký vliv na můj problém? Když se vyšlapáním tlak odstraní, tak auto ve stejné situaci brzdí.

Datum: 23.10.14 16:44

Nevím jak komu,ale mně auto VŽDY brzdilo i bez motoru a bez posilovače Nyní citace Honza1 :" Ano, pedál je sešlápnut na doraz co to jde. Navíc když se auto rozjíždí a člověk má nohu na brzdě, snaží se na něj co nejvíc tlačit, nicméně toto nepomáha. "

Co vím,tak Každé auto s výjímkou NA se vzduchovými brzdami a výjímkou vozů s hydropneumatikou MUSÍ každé zbrzdit bez ohledu na funkci motoru a posilovače! Pkd ne ,je něco špatně,říkejte si co chcete!

Datum: 23.10.14 16:51

Souhlasím. Že by brzda vůbec nebrzdila při vypnutém motoru není normální. Její účinek je logicky horší díky absenci posilovače, ale brzdit musí. Pokud neudrží na místě STOJÍCÍ auto, je něco opravdu v nepořádku.

Kapalinová, mechanicky ovládaná brzda prostě brzdit musí bez ohledu na běh motoru.

Od: panneznamy
Datum: 24.10.14 16:42
Dobry den ,
Mohu vam pomoct při vypnutem motoru sešplanete spojku a pětkrat šeslapnete brzdu na doraz pak nastartujte motor a šeslapnete brzdu na doraz brzda by se mela pak vratit do puvodni polohy tim zjistite zda mate dobry posilovač

Datum: 24.10.14 19:15

Ahoj, ten posilovač se dá testovat tak že za vypnutého motoru se našlape až pedál ztvrdne stále se na něho tláčí a nastartujeme, jestli je posilovač OK, tak by se po startu měl citelně propadnout pedál

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.