Řidičák B a řízení automatu

Od: Datum: 17.10.14 11:50 odpovědí: 5 změna: 17.10.14 20:07

Dobrý den, chci se zeptat.

Když jsem úspěšně složil řidičské zkoušky B (na manuálu) a mám už nějakou dobu řidičák, můžu řídit i auta s automatickou převodovkou, nebo si musím dodělat něco navíc?

Díky moc za odpověď.

doplněno 17.10.14 12:00:

EDIT: Díky moc za rychlé odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.14 11:57
Nemusíš dělat nic. Sedni a jeď. Jen bacha na levou nohu, nepotřebuješ ji.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.14 11:58

Nemusíš si nic dodělávat .

Od: upresnim
Datum: 17.10.14 13:42

jsou státy, kde se dělá řidičák na automat - je to "podřadná" skupina - považuje se to za lehčí řízení a proto v případě řízení s manuální převodovkou může mít řidič potíže... Ale kdo má ŘP na B, má prostě všechny vozy do 3500kg (i dodávky - v TP musí být typ M1 nebo N1).

Datum: 17.10.14 19:39

Pkd je sk."B" na manuál -nic se neřeší!Pkd se dělá sk."B" s automatem,nesmí jezdit na manuálu před rokem? se to tady také řešilo!Jinak doporučuji zjisti si od prodejce podmínky provozu-startování ruční atd,toto se může lišit od manuálních a taky se trochu liší podmínky na tiptronicu.Tam při nesplnění jistých podmínek nešlo ani nastartovat.myslím automat asi taky !

doplněno 17.10.14 21:20: Jj Honzas1-*palec*. V klasickém automatu jsem ještě nejel,ale v Lupu 3L (1,2TDi-robotizovaná převodovka Tiptronic) beze spojky,jen brzda a plyn! Když jsem dělal zkušební kolečku,vyzkoušel jsem brzdit levou - je to o čumák! zabrzdit takto v rychlosti nad 30km ,tak nevím,zkrátka a jasně v levé asi žádný z nás co jezdil v manuálu nemá potřičný cit na brzdění!
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.10.14 20:07

akorat zezačatku opatrně.. raději někde pomalu pojezdi.. jak sednu do automatu tak se mi sem tam stane že ze zvyku šlapnu po spojce ale to se mi stalo jen na parkecu takže vklidu... ve větší rychlosti by to mohlo být krajně nepříjemné a taky by se ti mohl někdo kouknout do kufru...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.