Jak se rychle odpíchnout ze semaforu?

Od: Datum: 15.10.14 19:41 odpovědí: 7 změna: 15.10.14 20:19

Jak to provést co nejrychleji?(ne s pískáním gum, ale normální rychlostí, jak to dělají všichni).

PS.:S manuální převodovkou, začátečník

Dík za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.14 19:47
avatar

Snad se nepletu, ale fígl je vědět, kde má spojka záběr, a tam ji rychle dostat a správnou rychlostí - co nejrychleji, ale bez chcípnutí - ji zvednout. Chce to cvik, tisíc rozjezdů a pak to má člověk v nohou. Pokud stojím za auty (ne první v řadě), tak jakmile skočí zelená, už ji zvedám a dojíždím těch pár desítek cm k autu přede mnou (pokud nestojím v kopci teda).

doplněno 15.10.14 19:50:

Také souhlasím s radou od už. dabel - je lepší se rozjet pomalu, než uprostřed křižovatky chcípnout. Někteří řidiči jsou se slušným chováním na štíru, nenechte se jimi vynervovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 19:47
avatar

Spojka - jednička - plyn a spojka a plynulý rozjezd. Tak je to nejrychlejší bez pískání gum. Mně tedy aspoň gumy při rozjezdu nepískají. Jste-li začátečník, tak se vám rozjezdy za chvíli dostanou do krve. Chce to klid a nohy v teple a budete za chvíli jezdit jak Fitipaldi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 19:48
avatar

já koukám na semafor a při oranžové šlapu na spojku a řadím a pak se normálně rozjedu žádnej stres

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.14 19:49
avatar
Praxí. Až se ti pod kůži dostane, kde přesně ti zabírá spojka. Budeš mít zařazenou rychlost, levá noha sešlápnutou spojku a až se budeš chtít rozjet, ve stejný okamžik jde proti sobě spojka do záběru nahoru s plynovým pedálem dolů..
Jen pozor na křižovatkách, raději vyjíždět opravdu až na zelenou, oranžové bývají krátké a zatímco jí jedno auto z jiného směru bude chtít JEŠTĚ stihnou a ty UŽ, neštěstí je tu.. Takže opatrně a koukat kolem sebe..
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 19:51
avatar
S piskanim je to to samé jen bylo zbytečně moc plynu, takže trochu méně a bude to bez pískání. Chce to praxi. Přijde to samo s najetymi kilometry.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.10.14 19:57

A kolikátý jste před semaforem? Když jako první, reagovat na žlutou, jinak jak se to vpředu rozjíždí. Ale nejde o život, v klidu, hlavy se netrhají. A v AŠ bylo coo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 20:19
avatar

jak najedes tisic km , tak jiz to pujde automaticky , je to souhra plynu a spojky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.