Lifetime GPS kolem 2000 Kč

Od: Datum: 15.10.14 05:56 odpovědí: 6 změna: 15.10.14 12:56

Zdravím, potřeboval bych GPS s mapami ČR, Rakouska, Itálie, Slovinska, Chorvatska, Polska, Německa (hlavně). Kdyby byla s doživotní aktualizací tak bych se nezlobil :) Prosím o rady, jaká značka/typ je lepší, v čem, jakou máte vy a kde mají za dobrý peníz. Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.14 08:13

Snad někdo poradí lépe než já, protože já tě nepotěším.

GPS s aktualizací map a za cenu 2000Kč je nesplnitelné zadání.

Aktualizace map které se říká doživotní znamená, že aktualizace map ti výrobce bude poskytovat po dobu životnosti přístroje (rozhodně ne po dobu tvého života!). A samozřejmě si službu doživotní aktualizace musíš předplatit.

Mapy zase záleží jaký druh map chceš. Pokud ti stačí silniční mapy, tak je asi nejvhodnější City Navigator Europe.

Pokud chceš turistické mapy, tak turistická mapa jednoho státu běžně stojí až 3000Kč. Takže za kolekci států kterou požaduješ bys jenom za mapy zaplatil 20000Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 09:16

Takže budu muset snížit požadavky jak koukám :) Určitě ne turistická, je to do auta. Střední a východní evropa, pokud budu mít navigaci dejme tomu 8 let, myslíte že tedy potřebuji lifetime? Loni jsem jel do Itálie se starou GPS a 3x jsem si docela zajel, jednou když jsem hledal přejezd z rakouského Villach přes hory do Slovinska a nechtěl jsem platit 8 euro průjezd tunelem (nakonec jsem jím stejně jel, gps tu cestu neznala a moje vytištěné mapy se ukázaly při jízdě potmě na prdlačku), Dále jsem se zamotal na městském okruhu v Trieste a dal jsem si 2 kolečka kolem města a potřetí na cestě zpátky skrz Vídeň, věřil jsem GPS a ne cedulím, velká to chyba.
Takže bych se podobného bloudění podruhé rád vyhnul, Nevím jak moc se mohou trasy za ty léta změnit ale v některých částech určitě dost :)

Datum: 15.10.14 10:54

Ani ne snížit požadavky, jako spíše zvýšit rozpočet.

Autonavigace nejsou tak drahé jako turistické. Takže si prohlídni nějakou autonavigaci a do toho CityNavigatorEurope.

A jestli potřebuješ aktualizace, tak to záleží na tom, jak často budeš s navigací cestovat po Evropě.

Ani s tou nejnovější mapou nemáš žádnou jistotu, že nebudeš bloudit. Protože na silnicích se situace může měnit "každý den" kdežto aktualizace mapy v tvojí GPS bude maximálně 1krát za čtvrt roku.

Ale nestalo se mi, že by mne navigace zavedla špatně.

Samo že se s navigací musím naučit zacházet. Před cestou si najdu hlavní body na trase a zadávám postupně body do vzdálenosti cca 200km. Pokud zadám pouze cílové město, tak mne tam navigace taky dovede, ale může to být úplně jinou cestou, než jsem si představoval.

Taky se v navigaci dá nastavit trasa, do které si naskládáš jednotlivá velká města po cestě. Tady ale zase musíš hlídat, aby tě navigace pokaždé nezavedla do centa města.

Takže navi je pomocník, který se při cestách hodí, ale stejně přitom musím sledovat cedule a značky.

A pokud se týká objíždění tunelů s mýtným poplatkem, tak v navigaci je možné si nastavit i to, jestli pojedeš po placených úsecích nebo ne. Ale toto musíš udělat až těsně před místem, které chceš objet. Jinak tě navigace potáhne po cestách, kde auto projíždí jedno za den a cesta bude trvat několik dnů (místo několika hodin).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 15.10.14 08:56
avatar

Navigace je jen hloupá krabička která umí spustit obslužný program a především záleží na mapách.

Možná by pro vás mohlo být zajímavé toto: http://www.uamk.cz/index.php/asistencni-sluzby-uamk/asistencni-sluzby-v-cr-evrope#jkefel-1-1
UAMK dává jako bomus zdarma navigaci ke své asistenční kartě. Jak je to s aktualizaci map netuším, je třeba se zeptat.

Já sám mám letitý Holux a slouží stále dobře. Jen jsem inovoval mapy. O kartě UAMK uvažuji ale jako dárek k Vánocům pro našeho mladého, ovšem jen pro ČS za poloviční cenu.
Nechci Autoomotoklubu dělat reklamu, jsou to praktiicky bývalí svazarmovci kteří jjsou nám motoristům skoro k ničemu, ze svých zateplených pašaliků, karta ale nemusí být k zahození.

V každém případě nedílnou součástí navigace musí být aktuální autoatlas a mít ještě trasu jištěnu i přes něj.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.14 11:04

Mám letitého Garmina, bohužel aktualizace map "v ceně" byla pouze po dobu 2 let. Nicméně s aktuálními mapami by fungoval klidně dodnes.

V současnosti používám jiné řešení - zakoupil jsem celosvětovou licenci na navigaci Sygic pro Android s doživotními aktualizacemi a používám pro navigaci telefon. Licence je přenositelná i na nový přístroj, takže při nedávné výměně telefonů za nový jsem pouze instaloval znovu příslušný software a zaregistroval sériové číslo.

doplněno 15.10.14 11:13:

Info zde: http://www.sygic.com/en/android:buy-now?r=topmenu

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 12:56
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.