Při dešti jsem nenastartoval

Od: Datum: 14.10.14 06:03 odpovědí: 10 změna: 14.10.14 09:50

Stal se mi rano problem, dnes prsi a tak sem si rekl ze pojedu autem, otevru auto vsechno sviti (kontrolky otevrenych dveri, stropni svetlo), dam klič do zapalovani otocim ze chci nastartovat a nakonec vsechno zhaslo, zkousim tak 2x - 3x a nic. Chvilinku pockam a po otočení to jenom problikne. Tak sem se smiřoval s tím, že pojedu MHD a vyzkousim to naposlet a chytlo to.Hodiny vynulovane. Ted ten dotaz, co to muze dělat?Kdyby to byla baterka tak to nenatočim.Díky za postrehy ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 08:17

Může to dělat cokoli. Obvod startéru může být v pořádku, ale je třeba špatná kostra na jiném, životně důležitém okruhu, například řídící jednotky nebo palubní desky s imobilizérem. To by nahrávalo tomu vynulování hodin.

Ohodnoceno: 0x

Od: n95
Datum: 14.10.14 08:22

Když je sucho tak je vsechno v pohodě(po ránu je sice vlhko ale ani potom to neudelalo), vypadalo to jak kdyby nebyla zapojena baterka a potom se zniceho nic zapojila...neslo nic, radio, kontrolky otevrenych dveri, proste nic.jeste me napadly zoxidovane kontakty na baterce ale tim ze prselo tak jsem to nezkoumal...pockám až přestane prset a mrknu na to.

Datum: 14.10.14 08:20

nepíšete o jaké jde auto, mě tohle podobné dělaly dvě věci, které se šešly: špatné žhavící svíčky (4 ze 6ti) a hlavně zkrat v kabelu v pátých dveří od vyhřívání zadního skla. Obojí se povedlo v zimě - vynulované hodiny, hodně špatné starty, člověk by řekl, že je baterka v háji :)

doplněno 14.10.14 08:34:

jestli chceš experimentovat, tak můžeš postupně vytahovat pojistky od věcí, které nepotřebuješ - vyhřívání skla, klimatizace, rádio atd... ale je to na dlouho. V benzínu mi v dešti pocukává motor, někdy dochází k poklesu výkonu na 50% (což je u 1.2 dost problém *smich*), nikdo neví čím to je. Diagnostika: neznámá chyba. Jedině postupně měnit cívky, ale do téhle nejistoty jsem nešel (musel bych je platit a pak by se vidělo).

Datum: 14.10.14 08:26

Je to benzín tak zhavici svíčky odpadají Prave ze to vypada jak by byla baterka v haji...ale potom to chytlo a jelo to uplne v pohode, jeste me napadlo jestli to nemuze delat radio ktere je zapojene tak aby hralo i pri vypnutem zapalovani, ale radio už je tam pres tyden a nikdy problem nebyl...navic ho vypinam a beru tatranku.

Datum: 14.10.14 08:48

ukostření a začít u baterky

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.10.14 09:02

Zitra me ceka navsteva servisu oprave brzd tudiz tam prihodim i tuto zavadu :)

Od: asd*
Datum: 14.10.14 09:38

Tady je problém, že pokud to funguje tak to je problém najít. = preventivně zgenerálkovat všechny ukostření, zkontrolovat baterku (tj. i dobíjení), proměřit základní věci a pak holt už jen čekat jestli se problém objeví znova nebo ne...

Datum: 14.10.14 09:41

Baterka bude asi OK a dobíjení taky, kdyz jsem normálně odjel a ted jsem to sel natocit, a natocil jsem v pohode.Podle me bude zavada nekde na kabelech (kostra a tak). Uvidime po servisu :)

Datum: 14.10.14 09:48

A auto?

Datum: 14.10.14 09:50

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.