Koupě vozidla - co je potřeba udělat?

Od: Datum: 13.10.14 17:23 odpovědí: 11 změna: 13.10.14 18:46

Zdravím vespolek,

koupil jsem si své první auto a právě na mě čeká v bazaru poblíž Mladé Boleslavi. Trvalé bydliště mám v Praze a auto má pražskou SPZ. Dnes se mi do ruky dostala zelená karta, tudíž je auto pojištěné, auto je zaplacené a jenom čeká na to až si ho odvezu. Rád bych věděl, co za administrativní věci musím udělat po příjezdu s autem do Prahy. Je to mé poprvé a netuším co mám pak ještě udělat. Děkuji za pomoc :o)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 17:29

Co to je - dostala se mi do ruky zel. karta?Vaše? Pův. majitele?

POV si vyřidte nejlépe na svoje jméno.

Jinak nemusíte ofico dělat nic - nedohlášení vozu není zatím nijak postihováno .

Pokud si chcete vůz na sebe dohlásit - tak šup na STK udělat evidenční konrolu a pak šup na magistrát dohlásit vůz na sebe . Platíte 800 + Eco dan ,Předkládá se Zel.karta,Evidenčka, Velký+ malý techničák .

doplněno 13.10.14 17:34:

Evidenčka stojí cca 200 - 300 jak-kde.

doplněno 13.10.14 17:38:

Přehlášení - nic nepřehlašujete - viz jen dohlašujete na sebe viz výše

doplněno 13.10.14 17:44:

Jak jste domluvený s bazarem?

Pokud jej nemáte (malý+ velký techn.) tak jej bazar obvykle použije na odhlášení na Vaše jméno a pak Vám je pošle , Vy pak s těmito doklady dohlašujete v místě bydlište na sebe .

Ohodnoceno: 2x

Od: priorit
Datum: 13.10.14 17:31

Samozřejmě moje zelená karta.

Datum: 13.10.14 17:35

A přehlášení?

Datum: 13.10.14 17:40

Dobře a malý TP si zařídím jak?

Datum: 13.10.14 17:48

Baz mi poslal jen velký TP naskenovaný mailem jak jsem je požádal kvůli POV. Jinak mají vše u sebe. A jak zjistím že je eko poplatek už zaplacený nebo ne? Auto má metodiku EU 93/116. Jaké EURO to splňuje?

doplněno 13.10.14 18:00:

Pardon přepsal jsem se. 96/69.

Datum: 13.10.14 17:59

Už mi nejde doplnit odpověd , tak znovu tady

,EU 93/116 je metodika podle které se vyjadřuje spotřeba paliva, podíval jste se na špatnou kolonku...hledejte předpis EHK/OSN nebo EHS/ES

takže techničáky má ještě bazar a měl by je poslat po odhlášce na vaše jméno .Pokud je dan zaplacená je to napsané ve velkém techničáku ,

A proč ten Vůz nemáte když jste ho zaplatil?

doplněno 13.10.14 18:07:

Na přední straně dole - POPLATEK NA PODPORU SBĚRU A VYUŽITÍ AUTOVRAKU ZAPLACEN DNE xxxxxxxx

doplněno 13.10.14 18:34: ---Dobře, takže EKO je zaplaceno, takže až pojedu teď v týdnu pro auto, tak ho na mě odhlásí, já přijedu do Prahy, poštou mi přijdou oba TP, vezmu auto na STK na evidenční a zajdu na magistrát kde necham 800 za dohlášení. Chápu to správně?--- OK ----Možná budou mít už i ty papíry odhlášeno na Vás (pokud ne, tak to posílají do 30 dnů ) ,bazar na těch 30 dnů píše v kupní smlouvě že tato nahrazuje malý techničák ( není to legální - bez malého techničáku se nesmí na silnici ) ale Policie to toleruje . Při dohlášení na magistrátu města si vyměnte RZ (pokud jsou staré A (Praha ), a nová bude taktéž A tak měnit nemusíte , záleží jak chcete .
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.14 18:02

Tak daň jsem si zjistil. Podíval jsem se do špatné kolonky. Auto splňuje EURO 2, takže 3000,- poplatek. Jak zjistím jestli ho předchozí majitel zaplatil nebo ne?

doplněno 13.10.14 18:03:

A kde přesně je to napsané prosím?

doplněno 13.10.14 18:03:

Neměl jsem čas si ho vyzvednout, byl jsem delší dobu v zahraničí.

doplněno 13.10.14 18:08:

24. 03. 2010 zaplacen poplatek na podporu sběru a zpracování autovraků

Datum: 13.10.14 18:19

Dobře, takže EKO je zaplaceno, takže až pojedu teď v týdnu pro auto, tak ho na mě odhlásí, já přijedu do Prahy, poštou mi přijdou oba TP, vezmu auto na STK na evidenční a zajdu na magistrát kde necham 800 za dohlášení. Chápu to správně?

Datum: 13.10.14 18:37

NE ,Bez ORV (malý techničák) NESMÍTE jezdit! Vy již od bazaru až si půjdete pro auto musíte dostat TP kde je pův majitel škrtnutý a napsáno že je přehlášeno na Vaše jméno a ORV je buďto již na vaše jm. nebo je střihnutý či jinak označen!

PS V bazaru to auto odhlásí bez Vaší přítomnost!Vás k tému netřeba!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.14 18:46

Takže zkrátka až přijedu, jsou povinný dát mi všechny potřebné doklady k tomu abych si mohl auto sám odvézt.

Datum: 13.10.14 18:38

SPZ si měnit nebudu, stará je pražská a dostal bych pražskou. Dobře, tak jestli je to vše, tak moc děkuji za pomoc!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.