Kontrola Trakce?

Od: Datum: 11.10.14 22:59 odpovědí: 2 změna: 12.10.14 01:29

Dobrý den, jsem začínající řidič a nevím jak funguje kontrola trakce, jo něco málo jsem pochytil ale nechápu že když je zapná kontrola trakce auto nehrabe? přitom když jsme vozili dřevo hrabal jsem? mohly byjste mi to někdo vysvětlit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.14 23:29

Pěkně popsáno i rozepsáno... http://cs.wikipedia.org/wiki/Systém_regulace_prokluzu_kol

Dřevo zvyšuje zátěž/váhu vozu a systém byl v továrně navržen na cca1200kg,pokud má vůz 1500kg systém nebude pracovat korektně...

doplněno 11.10.14 23:32:

Pokud se dřevo tahalo na příliš bahnitém/mokrém terénu je logicke že ten systém není dokonalý...i ten systém bude mít hranice kdy ještě funguje a kdy už ne, kdyby byl dokonalý můžeme s ním jezdit po ledu bez nehod...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.14 01:29

ASR nemůže nahradit klasickou uzávěrku diferenciálů, kdy začnou současně hrabat všechna kola. ASR jen sníží výkon a více prokluzující kolo přibrzdí. Pokud ale je pod oběma koly velmi kluzký podklad, systém může klidně i stále střídat přibrždění obou kol a stejně to už moc nepomůže. Stará terénní auta měla nejen uzávěrky diferenciálu, ale i volnoběžky v předních kolech, potom projela vše. Důležitý je i typ pneumatik.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.