Brzdový kotouč . vydrzi?

Od: Datum: 11.10.14 17:55 odpovědí: 20 změna: 13.10.14 13:01

Dnes jsem objevil docela nemilou vec na leve strane auta - na kotouci prasklinu, vypada to ze je jiz starsiho data, myslite ze se s tim da jeste jezdit? Jezdim vetsinou po meste tak 200km mesicne - vymena kotoucu desticek a lozisek je naplanovana na konec zimy :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.14 17:59

počítám že to prasklina nebude kdybys měl ten kotouč ruplej tak věř že to při brždění poznáš

doplněno 11.10.14 18:28:

kdyby to bylo prasklý tak se ti ztoho při brždění ozývaj šílený zvuky a klepe se ti celý auto zažil sem to dvakrát a naštěstí se oběvili jen praskliny a kotouč se nerozlítl

co tydle čáry dělá nevim taky to občas na autech vídám

Ohodnoceno: 0x

Od: ozak
Datum: 11.10.14 18:02

Brzdí to normálně, nezaznamenal jsem nejakou zmenu...když to neni prasklina co to muze byt?

Datum: 11.10.14 18:08

To by mne taky zajímalo .

Datum: 11.10.14 18:14

trochu s humorem-to není prasklý kotouč,prasklý kotouč vypadá takto...

Datum: 11.10.14 18:18

Tak to je sila :) Ty me kotouče se taky blizi pomalu vymene, mam uz je doma, ale je potreba na aute udelat vice veci tak to mam naplanovane na konec zimy tak snad to vydrzi...

Datum: 11.10.14 21:14

Ty´s musel brzdit jako kráva !

Datum: 11.10.14 18:17

Pkd je to prsklina,raději bych nečekal a vyměnil IHNED,nejde o nic jiného než o to,že jdyž povolí,tak můžete zabit nejen sebe ale i druhé svým způsobem nevinné lidi! Ale nejoprve bych důkladně prozkoumal-osobně mně to dělá také-při dešti a delším stáni se takovéto "praskliny objeví na krajích destiček, těsně vedle desky při zabržděné ručce!

Obrázky-jak nedojíždět kotouče na doraz!

doplněno 11.10.14 18:20:

Koukám že jsem přišel pozdě.

Ta domělá prasklina může být jen stoíčka koroze vedle desky když je zabržděno (dělá to jen u ručky!) na zadní (u mého mám ručku na předek) to nebývá!

doplněno 11.10.14 19:36:

To Trtr má sice pravdu,ale osobně ,jen sám za sebe!Sundal bych disk ,uklepal rez z obvodu kotouče (mimo činnou plochu),pkd by byl prasklý bylo by to pod rzí vidět.pak s autem na kozičkách !Důkladně podepřené a zabezpečené proti pohybu!) bych startnul,dal 5°a trochu přidal a přibrzdi-pkd by byl prasklý -musel by se projevit -házením,kopáním do pedálu příp. roztržením!

Datum: 11.10.14 18:21

Je fakt ze to auto dlouho stalo, bylo to v servise a servisak nic nerikal...je ze po zime vymenit tak snad pokud by to bylo praskle tak by mi rekl...nevim :/

doplněno 11.10.14 18:23:

je to predni kotouc a jen na leve strane, na prave jsem si niceho nevsiml...auto stálo pres rok ale...

Od: trtr
Datum: 11.10.14 19:08

Zdravím, vzhledem k tomu, že je to rotační součást, tak jakákoliv anomálie mající charakter vrubu může být fatální. Radím proto měnit hned.

Berte to tak, že o Vánocích se mechanikům moc nechce, teď ještě z auta kapa marast a navíc o Vánocích jsou potřeba peníze na něco jiného, takže to opravte teď.

Datum: 11.10.14 19:28

Byl jsem se na to podivat a prostourat to sroubovakem...je to prasklina :( Asi budu muset rozbit "prasatko" a udelat to pred zimou jeste

Od: trtr
Datum: 11.10.14 19:36

Zdravím, prasklina se neprojeví hned, ale až dosáhne své kritické velikosti vzhledem k působícímu napětí. Kdy to bude nikdo neví a proto je to časovaná bomba (ovšem spočítat se to se znalostmi dá, ale brzdový kotouč praskliny mít nesmí). Vyměnit hned a zatím nejezdit. Doporučuji kotouče ATE či Ferodo a destičky k tomu. Některé kombinace se nemají rády a navíc, když se dávájí nové kotouče, dávají se i nové destičky. Zajíždět s citem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.14 19:50

Vzhledem k tomu,že jsi objevil že JE TO PRASKLINA,nejezdil bych do výměny!Jak jsem písnul výše nejde o nic jiného než o to,že se můžeš zabít a nejen sebe a to za ušetření cca 2000 za materiál a cca1000?kč za práci když nebudeš dělat sám za to jistě nestojí!

Osobně jsem kupoval na své větrané kotouče zn.Barum za 1500kč. desky jsem neměnil zůstali po kontrole původní.

Datum: 11.10.14 19:57

Prasklina...jak jsem to doho dloubal sroubovakem zda se jako prasklina..ale muze to byt i zrezlý obrys destičky...auto rok a pul stalo. V pondeli to zavezu servisakovi a uvidime co zjisti on. Mmch kotouče mam uz doma, jen sem tedkom docela vydal dost penez za go motoru :/

Od: petrzach
Datum: 11.10.14 19:41

Bud v klidu ,není to prasklina ...toto jsem měl na mazdě 323 na dvou kotoučích .Od zjištění,jsem na ně najel cca 15000tisíc a to ty kotouče už byly jako gramofonové desky. Další zase byly z vrakáče po 500 za kus. Kdo si nikdy neměnil desky a kotouče sám tak bude strašit.

Datum: 12.10.14 09:27

ty brďo 15 milionů kilometrů - to jsi borec. Ještě napiš, že na jednu nádrž.

Datum: 11.10.14 19:42

Auto brzdi normálně, nekope to do volantu ani do pedalu. To co pises je vec pekna ale ja na to nemam doma nacini, tak nic zkouset nebudu, v pondeli zavolam servisakovi co to mel na GO motoru a prezuti a poptam se ho. Jak jsem se na to dival neni to praskle do konce kotouce, je to do pulky.Nastesti nejezdim brzda plyn, nejezdím 100km-h po meste ale i tak...popremyslim o vymene co nejrychleji

Datum: 11.10.14 21:20

Podle mne to je možná malá povrchová trhlina, která ovšem při opatrné jízdě a jemném brždní může ještě dlouho vyržet. Má radiální orientaci, což není tak nebezpečné. Pokud by se rozšířila, tak by to bylo hned poznat a pak už by byly kotouče opravdu na výměnu.

Datum: 12.10.14 09:32

Když to pořádně zvětšíte, na trhlinu to nevypadá, nezasahuje do neaktivního okraje kotouče.. Bude to otisk hrany destičky. Sundejte kolo a zkuste "trhlinu" jemným šmirglem (ručně) přebrousit. Když zmizí, není to trhlina. Dokud si ale nebudete jistý na 110%, tak nejezděte, je to o hubu.

Ohodnoceno: 1x

Od: asd*
Datum: 13.10.14 12:39

Prasklina to je jednoznačně.

Hned vyměnit, je to únavová trhlina a zbytek se může při brždění kdykoliv rozlomit = zablokování kola = pokud to je přední kolo tak auto zatočí na bloklou stranu a nic neuděláte.

Datum: 13.10.14 13:01

Už to nebudu řešit, jestli to je prasklina nebo trhlina...ve str. to jde na servis a na vymenu. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.